weVe got mail feature ten, terwijl de meeste van onze klanten juist komen voor een maxi male ervaring. Daar horen ook die grote porties snoepgoed bij.' Klanten die hun eigen drinken mee nemen komen De Harmonie niet in. Van Egdom:'Als ik het uitleg dan begrijpen ze het wel, dat voor ons de buffetomzet een groot deel van onze broodwinning is. Voor ouders met kinderen hebben we speciale arrangementen, bijvoorbeeld de kids movie box, een combi van een frisje, snoepgoed, popcorn en een surprise, en de kids movie diner voor een tientje. Ook de ouders kunnen het kindermenu bestellen.' Subsidie Filmtheaters lijken gevoeliger voor de depressie. Zij zijn voor een deel afhankelijk van subsidies en daarom een gemakkelijk prooi voor stadsbe sturen die op zoek zijn naar moge lijkheden om te bezuinigen. Filmtheater 't Schuttershof krijgt jaarlijks 40.000 euro subsidie van de gemeente Middelburg. Maaike Ritsema: Van dat geld betalen wij de staf van drie parttimers. Als de stad op zoek moet naar bezuinigingen is dat niet een bedrag dat veel zoden aan de dijk zet.' Ondertussen is het aantal bezoekers toegenomen van 13.000 in 2001 naar 18.000 vorig jaar. Er heerst dus geen crisisstem ming in Middelburg. In Filmtheater Rialto is dat anders. Rialto ontvangt per jaar een exploi tatiesubsidie van 155.000 euro van de gemeente Amsterdam. De hoofd stad heeft al bezuinigingen aange kondigd, waarbij cultuur niet gespaard zal worden. Meer acuut is de beknibbeling op de loonkosten subsidie voor I/D'ers (In- en Doorstromers; red.). Bedrijfsleider Flora Vallenduuc:'Wij hebben naast Ton van Egdom: 'Crisis, welke crisis?' zes vaste krachten en honderd vrij willigers veertien I/D'ers in dienst. Door allerlei maatregelen krijgen wij daarvoor dit jaar al 50 duizend euro minder subsidie.' Het geval wil dat Rialto vorig jaar ruim tien procent minder bezoe kers trok. Vallenduuc:'Ik denk niet dat dat te wijten is aan de economi sche malaise. Het filmaanbod was het afgelopen jaar minder aantrek kelijk en bovendien heeft het Filmmuseum Cinerama in gebruik genomen. Dat heeft ons veel bezoe kers gekost.' Is het niet een idee om cola en pop corn in grote hoeveelheden te ver kopen? Vallenduuc:'Nee, Rialto is er juist voor dat mensen zonder al die poespas en rommel van een mooie film kunnen genieten. Ik zou mij kunnen voorstellen dat we iets anders gaan programmeren. Wij zijn nog het enige theater dat alleen films vertoont van gesubsidi eerde filmverhuurders. Misschien dat we wat verder gaan kijken, maar we zullen zeker geen The Lord of the Rings vertonen .'Wat Rialto rest is de subsidievertrekkers te overtui gen van het belang van de I/D- banen, juist nu de arbeidsmarkt ineenstort. Wekelijks vergelijkt de NFC de bruto recettecijfers met die van vorig jaar. Daaruit blijkt dat de omzet van de kaartverkoop ruim elf procent boven het niveau van 2002 ligt. Geen reden dus voor bioscoopondernemers om zelf in een depressie te geraken. Integen deel. Bende in de bios Geachte heerWarnas, Wilt u wat kwijt over uw werk? Leuk en herkenbaar artikel over de Heeft u een uitgesproken rommel in de bioscoopzalen. Alleen mening over een film- of jammer dat in het afsluitende kader bioscooponderwerp? Is er iets de suggestie wordt gewekt dat het waar u op wilt reageren? legitiem zou zijn om andermans Of heeft u gewoon wat te vertel bezittingen toe te eigenen. len? Hou het dan niet voor u. Uiteraard kan een nieuw mobieltje Laat het ons weten. Stuur uw een motivatie zijn om een bijbaan brieven, faxen of e-mails naar: tje in de bioscoop te nemen. Maar Holland Film Nieuws dat mobieltje dient dan wel te wor Van Eeghenstraat 34 den aangeschaft met het verdiende 1071 GH AMSTERDAM, (schoonmaak-)salaris. fax 020-6732963, Jan Donkersloot Bioscoopmanager e-mail hfn@worldonline.nl. Euro Cinema Den Bosch HOLLAND FiLM NIEUWS 11

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 11