Branche-uitje van het jaar Cinema Expo Highlights De tijd nadert dat u weer een bedrijfsuitje kunt maken naar Amsterdam om met uw conculega's aan een buffet in de RAI, nippend aan een colaatje en af en toe een popcorntje weg- peuzelend, de balans van het voorbije filmjaar op kunt maken en u op de trade show kunt laten informeren over wat de toekomst de branche zal brengen. Maar wat zal er zoal te zien zijn op de Cinema Expo-trade show? Holland Film Nieuws belde een maand voor de Expo met de fabrikanten, waarvan een aantal helaas onbereikbaar was, omdat ze zich in Cannes bevonden. Door Frank de Neeve Uiteraard presenteren fabrikanten en dealers hun nieuwste producten, hoewel het soms zoeken is naar echte nieuwtjes. Zo exposeert Cinemeccanica dit jaar de CC7040H console met Victoria 5 mechanisme, wat gezien kan worden als een com binatie van eerdere producten. Daar wordt echter voldoende van ver kocht, wat niet gezegd kan worden van de producten van de echte innovatieve bedrijven van deze branche, de producenten van hardware voor digitale cinema. Het Belgische Barco previewt bij voorbeeld de D-Cine Premiere DPlOO-projector, met de nieuwste 2k resolutie DLPCinema-technolo- gie, terwijl concurrent Digital Projection de uitermate compacte iSl O-projector laat zien. De derde Texas Instruments OEM, Christie, laat een systeem voor het vertonen van commercials op basis van satel lieten en beamers zien, dat onlangs voor het Engelse Carlton is opgezet. Het lijkt onwaarschijn lijk dat het Nederlandse RMB, onderdeel van Carlton, dit ook niet aan het voorbereiden is. Na de introductie van Dolby's DMA8-proces- sor vorig jaar, die aller lei digitale geluidsfor maten aan kan, komt DTS op Cinema Expo 2003 met de DTS XD10 Cinema Media Player, die acht kana len audio en twee kanalen video af kan spelen.Ten slotte: met de huidige hype over flatscreen tv's lijkt het waarschijnlijk, dat dit jaar op Cinema Expo voor het eerst electronische posters en bewegende lobby displays te zien zullen zijn. Cinema Expo Awards Bij het ter perse gaan was over de awards die elke jaar tijdens Cinema Expo worden uitgereikt het volgende bekend: Distributeur van het jaar:M«rfe Zucker van Columbia TriStar Film Distributors International. Exploitant van het yaar.Richard Segal, Odeon Ltd. Cinemeccanica 's CC7040H console met Victoria 5 mechanisme HOLLAND FILM NIEUWS - 1 7

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 17