Phileine staat echt op zichzelf. Ik denk dat veel mensen diep van binnen graag als haar zouden willen zijn. Iedereen kent wel dat gevoel van "jouw hoofd staat me niet aan, het liefst zou ik jou nu een klap ver kopen." Helaas, of eigenlijk gelukkig, zijn er gedragsregels die dit onmo gelijk maken. In de eerste instantie was ik ook bang dat mijn rol niet sympathiek genoeg gevonden zou worden. Gelukkig zitten er genoeg momenten in de film waar je ziet dat Phileine eigenlijk best heel sym pathiek is. Of in elk geval kan zijn.' Phileine zegt sorry draait vanaf 9 oktober in de Nederlandse bios copen en wordt uitgebracht door A-Film Distribution. Feestje 15 juli aanstaande gaan de opnamen van start van Feestje, de nieuwe film van regisseur Ruud van Hemert. Feestje gaat over Thijs en Ben, twee onafscheidelijke vrienden, die conti nu achter de vrouwen aanzitten. Als Ben verliefd wordt, voelt Thijs zich in de steek gelaten.Als Ben hem dan ook nog eens vraagt om getuige te zijn en de bruiloft te organiseren, grijpt Thijs zijn kans om de boel op zijn kop te zetten. Naast Antonie Kamerling en Beau van Erven Dorens worden de hoofd rollen in de film van producent Paul Voorthuysen gespeeld door Daphne Bunskoek en Chantal Janzen. UIP zal Feestje op 12 februari 2004 in de Nederlandse bioscopen uitbrengen. Beau van jbri'en uorens Antonie Kamer/ing Paul Verhoeven wil Montyn regisseren Paul Verhoeven heeft aangegeven de verfilming van het boek Montyn voor zijn rekening te willen nemen. De roman van Dirk Ayelt Kooiman vertelt het controversiële levensver haal van de Nederlandse kunstenaar Jan Montyn. In de Tweede Wereldoorlog gaf hij zijn leven een beslissende wending toen hij vrij willig dienst nam bij de Duitse mari ne. De rechten van het boek wer den verworven door Volkert Struycken en Errol Nayci van Get Reel Productions. Edwin de Vries zal het scenario voor zijn rekening nemen. Montyn wordt een interna tionale, Engelstalige coproductie. Uitgeverij:De Harmonie. Amsterdam Ennio Morricone maakt muziekscore voor Friese film Emjay Rechsteiner van Staccato Films heeft bevestigd dat de Italiaanse componist Ennio Morricone de soundtrack gaat com poneren voor de nieuwe speelfilm Sportman van de eeuw. De film gaat over een Friese man die het wereldrecord paalzitten wil verbeteren. Het kost hem zijn hele leven om zijn doel te kunnen berei ken. Ondertussen gebeurt er van alles. De hele twintigste eeuw, met alle hoogte- en dieptepunten, gaat aan hem voorbij. De Friestalige film wordt het regie debuut van Mischa Alexander (sce narist van All Stars en Volle maan). Het is nog niet bekend wie de hoofdrollen zullen gaan vertolken, maar Peter Tuinman, Betty Schuurman, Ricky Koole en Johnny de Mol doen in ieder geval mee aan het project. HOLLAND FILM NIEUWS - 21

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 21