Speakers met ervaring techniek Alcons Audio In de audiomarkt gebeurt het niet vaak dat er een nieuwe speler op de markt komt. De oprichters van Alcons Audio hebben echter lang bij de Nederlandse speaker- en versterker fabrikant Stage Accompany gewerkt. Toen dat bedrijf eind vorig jaar failliet ging, zon voormalig sales marketing manager Tom Back op een manier, om de technologie van SA niet verloren te laten gaan. Met verder ontwikkelde pro ducten presenteert het zeven man tellende Alcons Audio zich tijdens Cinema Expo voor het eerst aan de cinemamarkt. Door Frank de Neeve De voordeurbel werkt nog niet, dan maar achterom. Alcons Audio heeft het pand in Zwaag, net boven Hoorn, bij mijn bezoek nog maar net betrokken, en er wordt nog druk gebouwd. In het kantoor ligt al tapijt en de koffiemachine werkt, maar als Tom Back, managing direc- tor van Alcons Audio mij een rond leiding door het pand geeft, vertelt hij vooral, wat waar nog moet komen: daar de elektronica-afdeling, in de hoek een bunker om de appa ratuur te testen en in een andere hoek een stofvrije ruimte om folies te maken voor de ribbon driver. In de productiehal ligt echter al een grote stapel multiplex, waar met grote letters 'Russia' op staat. Production engineer Duc Tran is Het pand van Alcons Audio in Zwaag op de houtafdeling even verderop met houtlijm en een nietpistool bezig om deze stapel tot speaker- kasten te verwerken. Over het failliesement van Stage Accompany, dat inmiddels een doorstart heeft gemaakt, wil Tom Back niet veel kwijt:'dat is een fase die we achter ons hebben gelaten'. Hij vertelt wel dat Alcons Audio in de periode dat Stage Accompany failliet was, is opgezet om hun pro ducten verder te ontwikkelen. Om zijn verhaal kracht bij te zetten, pakt hij er de door senior R&D engineer Philip de Haan dooront wikkelde RBN601 ribbon driver bij, de midden-hoge tonen-luidspreker, met z'n tweeënhalve kilo nog best een zware jongen.'De driver is klei ner, maar hoger belastbaar. De sprei ding is 90 graden, helemaal tot aan 21 kilohertz. Met name in cinema is dat van belang, omdat je in een vrij brede ruimte zit, op korte afstand van het doek.' Goede verstaanbaarheid Hoewel de naam van het bedrijf vooral prettig moest klinken, is de term Alcons een meeteenheid voor de verstaanbaarheid van geluid in een bepaalde ruimte. De ribbon technologie heeft dan ook volgens Back een betere verstaanbaarheid dan de huidige compressietechnolo- gie, wat van groot belang is in de bioscoopwereld. Cinema is volgens hem sowieso een heel bijzonder, 24 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 24