Uitslag operateurexamens NVB Op 15 april jongstleden vonden in het Grand Théatre in Amersfoort de voorjaarsexamens voor operateurs plaats. Door Mary Silva De voorbereidingen voor dit exa men begonnen in al januari. Omdat er voor dit voorjaarsexamen een maximum aantal kandidaten was ingesteld, verliep het inroosteren van de kandidaten beter dan bij het vorige examen, 's Morgens rond 900 uur verzamelden de examina toren zich in restaurant Amershof waar onder het genot van een kopje koffie de dag werd voorbesproken. Ondanks dat er wat laatkomers waren door files en drukte op de weg kon er toch volgens schema worden begonnen. De examens werden vanaf 10.30 uur afgenomen. In totaal namen er 45 kandidaten deel aan het examen, waarvan zeventien kandidaten slaagden. Acht kandidaten moeten terugkomen voor een herexamen en twintig kan didaten zijn gezakt. Om 16.00 uur werden de laatste examens afgeno men, zodat er rond 16.30 uur kon worden afgerond. A-diploma Geslaagd voor alle vakken: P.F.C. Aarts uit Utrecht, F. Zwaanswijk uit Amsterdam, JJ. van Hulsteijn uit Apeldoorn, E. Biesing uit Joppe, S.R. Raijmakers uit Hengelo, R.N. de Brabander, mw. CE. Monten uit Nijmegen, R. Poolen uit Harderwijk, R. Wessels uit Rotterdam, M.J.F.M. Bogaers,WG. Smits uit Nijmegen, E. Karg uit Almere en mw. H. Oosterbaan Martinius uit Amsterdam. Geslaagd voor 1 vak herexamen: J. Koster uit Amsterdam. B-diploma Geslaagd voor alle vakken: C.J.C.J. Lambregts uit Roosendaal en WA. van Oord jr. uit Werkendam. Geslaagd voor herexamen: P. Ramstijn uit Hoorn. De NVB feliciteert alle geslaagde kandidaten met het behaalde resul taat. De dank gaat wederom uit naar alle betrokkenen, in het bijzonder de examinatoren en directie en medewerkers van Jogchem's Theaters. Het najaarsexamen vindt ook dit jaar weer plaats in november. De exacte gegevens worden per brief meegedeeld aan de werk gevers en de betreffende cursisten. Tevens kunt u informatie terugvinden op de website www. nvbinfocentrumnlVoor vra gen over de operateurcursussen en het examen kunt u contact opne men met Mary Silva (silva@nfc.org of 020-6799261). Mary Silva is office manager van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). mag nemen. Bij de ingang zie je jon geren zeulen met volle picknick- manden. Die worden uitgestald op het gras. Justin Sullivan:'Het grap pigste wat ik meegemaakt heb, is dat er een opossum - een soort grote eekhoorn - vanuit een boom in een picknickmand van een paar meiden viel. Ze waren hysterisch.' Sterrenhemel De schemering begint al in te vallen en dat betekent dat het tijd is om de film op te starten. Voor de hoofd film zitten een paar reclameblokken van hoogstens vijf minuten, maar geen trailers. Justin start de film en controleert het geluid. Geconcentreerd volgt hij de lange sliert met filmbeeldjes. Hij moet nu extra goed opletten, want er komen een paar zwarte beeldjes aan en dan moet hij razendsnel handmatig de lens verwisselen. Voor de laatste keer checkt hij de beeldscherpte en het geluid. De titel verschijnt op het scherm Star Wars IfAttack of The Clones. Onder de sterrenhemel kan het publiek nu genieten van de film. Op de achtergrond is nog net de skyline van Melbourne te zien. Esther Boersma is voormalig medewerkster van het City Theater in Steenwijk. Ze reist momenteel door Australië. Voor HFN doet zij verslag van haar filmervaringen. Foto Esther Boersma. 30 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 30