het verhuurdersalfabet). Echter, ik hoorde onlangs dat 'de medewerker in het veld' bijzonder veel prijs stelt op informatieve stukjes over film. vandaar: 'De zomer volgens UIP. Op 12 juni gaan we van start met My Little Eye. Deze film is een soort kruising van Big Brother en The Blair Witch Project, en was de terechte winnaar van de juryprijs op het Festival van de Fantastische Film. Een week later volgt 2Fast 2 Furious, het spectaculaire vervolg op eh... juist! Op 10 juni maakt een oude bekende van TV (en tevens Marvel comic superhero) zijn film debuut: The Hulk. Het is groen en het... Geregisseerd doorAng Lee (Crouching Tiger Hidden Dragon) belooft dit niet zomaar een popcorn summer blockbuster movie te worden, maar iets heel speciaals. Op 17 juli staan er twee UIP films te trappelen. Sinbad is de nieuwe grote animatieavonturenfilm van DreamWorks met in de originele versie de stemmen van onder ande re Brad Pitt, Catherine Zeta-Jones en Michelle Pfeiffer. Voor de Nederlandse versie hebben we onder meer het 3 Musketiers-duo Bastiaan enTooske. In dezelfde week gaat ook Blue Crush uit: een zonnige film over drie surfbabes uit Hawaii. en dit is nog maar het begin! In het volgende nummer van Holland Film Nieuws leest u hoe we in augustus verder gaan! UPSTREAM PICTURES Leonardo DiCaprio nam, nog voor het grote succes van Titanic, met regisseur R.D Robb een film op over een groep jongeren die elkaar treft in wegrestaurant Don 's Plum in Los Angeles. De film speelt zich af aan een grote tafel in het weg restaurant waar vier jongens en hun gelegenheidsvriendinnetjes koffie drinken en roken. Hun conversaties onthullen een combinatie van grootspraak, egotripperij en diepe eenzaamheid. Bang dat het sterren imago van de hoofdrolspelers door deze film beschadigd zou worden, spanden ze succesvol een proces aan om uitbreng in Amerika te voor komen. In Nederland gaat Don's Plum wel draaien. Vanaf 19 juni kun je zelf in de filmtheaters de Hollvwoodsterren Leo DiCaprio en Tobey Maguire stoned, oversekst en scheldend zien in de tijd voordat ze beroemd werden. WARNER BROS. Waar moet je in hemelsnaam over schrijven als je een dag eerder het op twee na beste openingsweekend met een film hebt gerealiseerd? En je van plan bent om het met deel 3 nog beter te doen? Eerst maar de nieuwe Clint Eastwood uitbrengen en dat is niet ironisch bedoeld, want Mystic River zou wel eens zijn beste in jaren kunnen worden. Dan maar even terug naar de premi ère. Genoten? Ik heb een poging gedaan om via de tromboseloge een stukje film te bekijken, maar werd weggeroepen in verband met het vermoeden van een piraterijgeval letje in Eindhoven. Enorme vecht partij voorTuschinski net gemist. Er was in ieder geval niets virtueels aan vijf portiers, drie dronkelappen, drie politiewagens en een fiets. Misschien dan Hans Dulfer die onaangekondigd tijdens de premiè re een stukje mee kwam blazen? Hans moest trouwens concurreren met de aftiteling van The Matrix Reloaded, sanitaire stops en veel hapjes. Met zijn humeur is het nooit meer goed gekomen (had hij Candy maar moeten sturen). Voor de belangstellenden, het is me uitein delijk gelukt de film als gewone consument op maandagavond in Metropole Den Haag te bekijken. Enfin, Cinema Expo staat weer voor de deur, veel nieuwe films kijken, informatie opsnuiven, of nee, toch niet, we gaan drie dagen vergaderen met het complete Warner Bros. team in een niet nader te noemen hotel (terrorisme u weet wel). Hoop niet dat we de Herman Brood memorial daar verstoren. HOLLAND FILM NIEUWS - 37

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 37