leader Schande! 'Filmsector treurt over afschaffen fiscale regeling' kopt de Volkskrant op haar voorpagina op de dag dat ik deze inleiding bij deze nieuwe edi tie van Holland Film Nieuws schrijf. Het is het zoveelste slechte nieuws dat we te verwerken krijgen. Er lijkt iets goed mis te zijn in Nederland. Het consumentenvertrouwen heeft een historisch dieptepunt bereikt, bedrijven zien hun omzet slinken en moeten forse maatregelen nemen om erger te voorkomen en Den Haag komt met een pakket bezuinigingen waar je U tegen zegt. De beëindiging van de CV-maatregel maakt daar onderdeel van uit. Hoewel het nieuws voor menig pro ducent niet echt als een enorme verrassing kan komen, moet ik zeg gen dat ik er in ieder geval niks van snap. Nu ben ik van huis uit geen econoom (ik was een zeer matige vo-leerling voor wat betreft dat vak), maar het afschaffen van de stimuleringsmaatregel die CV heet, komt op mij raar over. Dankzij de regeling kwam de film(productie)sector toch juist tot bloei, met alle positieve economi sche gevolgen van dien? Of zie ik Vieiv Fr om the Top My Little Eye dat helemaal verkeerd? Het feit is dat de maatregel per 1 januari aanstaande waarschijnlijk zal ver dwijnen en dat we alleen maar kun nen hopen dat er iets anders stimu- lerends voor in de plaats komt. Anders zijn we terug bij af. Dat zou ik een schande vinden. Of de economische malaise ook de rest van de sector in haar greep houdt, was een vraag die ons in ieder geval bezighield. Koopt de consument minder vaak een bios coopkaartje? Heeft hij minder te besteden bij het buffet? Of valt het allemaal reuze mee? Voor ons reden genoeg om een van onze sterrepor ters op pad te sturen om de temperatuur op te nemen van de Nederlandse bioscoopsector. Als er een plaats is waar de stand van zaken van het filmbedrijf aan de orde kan en zal komen, dan is het wel Cinema Expo, de Europese bios- coopbeurs die aan het eind van de maand in de Amsterdamse RAI van start gaat. Een beurs die u niet mag missen, zeker niet in een tijd waarin WJiite Oleander (19-06-03) het cliché der clichés van zich doet spreken: regeren is vooruit zien. Als ze dat in Den Haag voor wat betreft filmproductie nu ook maar op tijd ontdekken! Jeroen Huijsdens Eindredacteur Vlak voor het ter perse gaan van dit magazine werd bekend dat een meerderheid van de Tweede Kamer positief is over continuering van de CV-stimuleringsmaatregel voor film. Het blijft afwachten! HOLLAND FILM NIEUWS - 3

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 3