wij nog redelijk betaalbaar. Ik zelf ga tegenwoordig ook minder uit eten, omdat dat echt heel duur is geworden. Je ziet wel dat mensen hun boodschappen in discountwin- kels als Aldi en Lidl doen. Maar voor de bioscoop bestaat zo'n alternatief niet. Alhoewel, easyjet zou een bud getbioscoopketen starten.' Inderdaad opent easyCinema deze maand een eerste discountbioscoop in Engeland. Als je snel bent kun je er voor 20 pennies naar de film. easyCinema adverteert met de afwe zigheid van popcorn tegen rip-off prijzen. De bioscoopondernemer haalt daar juist een groot deel van de inkomsten vandaan. Merken ze in CineMec dat de bezoeker zuini ger is aan de bar? Arwen van de Bijl, verantwoordelijk voor de buffetten: 'Bij ons nemen de buffetbestedin gen nog altijd toe. Als je onze hore- caprijzen vergelijkt met een café of restaurant, dan zijn wij nog altijd een paar dubbeltjes goedkoper.' De Goede:'We krijgen hier wel ouders met kinderen, die zelf limonade en toffees meenemen. Dat kan ik mij best voorstellen, want als je voor een groep kinderen cola en pop corn bestelt, dan ben je een aardige duit kwijt. Wij hebben overigens Robert-Jan de Goede: 'Ik denk dat de bioscoop een luxe goed is dat de mensen niet zomaar opgeven. een speciaal arrangement voor kin derfeestjes. Maar als ouders hun eigen consumpties meenemen, dan sta ik dat wel toe. Ik zeg er dan wel bij dat ze geen troep moeten achter laten.' CineMec ziet een zonnige toe komst. In juni wordt zaal 7 in gebruik genomen. Daarna wordt er gewerkt aan een achtste zaal. Maximale ervaring 'Crisis, welke crisis?' Dat is de reac tie van Ton van Egdom van De Harmonie in Alkmaar. Net als in CineMec trekt De Harmonie alleen maar meer mensen.'Het is een bekend fenomeen dat juist in cri sistijden het bioscoopbezoek toe neemt. Dat zag je ook in de jaren dertig en tijdens de oorlog. Mensen zoeken dan juist vertier. Bij ons kun nen ze ontsnappen aan de narig heid. Film neemt ze voor even mee naar een fantasiewereld.' Voor koopjesjagers zijn er volgens Van Egdom genoeg mogelijkheden om goedkoop naar de bioscoop te gaan.'Je hebt de 2 voor 1 actie van Albert Heijn en speciale voorpremi ères van de filmverhuurders. Maar Film neemt ze voor even mee naar een fantasiewereld eerlijk gezegd ben ik blij dat de Nationale Bioscoopdag is afge schaft. Op die dagen zaten we vol mensen die voor een dubbeltje op de eerste rang wilden zitten. Die schrikken van de prijzen, maar die schrikken ook van de grootte van het theater, van ons buffetassorti ment en ze schrikken ook van het dolby-surround-geluid. Ze willen dan dat wij het geluid zachter zet- HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 9