Zwembadpas in de regen Op de set van Kees de jongen in productie Kruimeltje en Pietje Bell zijn recentelijk al tot leven gewekt. Nu is het de beurt aan Kees de jongen, het altijd dromende jongetje uit de Jordaan. De rol van Kees wordt gespeeld door de jongen die vier jaar geleden ook Kruimeltje voor zijn rekening nam: Ruud Feltkamp. Door Marije Sietsma 'Hé Kruimeltje!'Vanaf de overkant van de gracht wordt er hard geroe pen door een groep kinderen. Ruud Feltkamp heeft niets in de gaten tot regisseur André van Duren hem op het geschreeuw wijst: 'Kijk, je hebt fans.' Pas dan gaat verlegen zijn hand omhoog om te zwaaien. Meisjes beginnen te giebelen en jongens lachen vrolijk terug. Hun schooluit- stapje naar het Anne Frankhuis kan nu al niet meer stuk. Ze hebben Kruimeltje gezien, en hij reageerde nog ook! Feltkamp mag dan wel herkend worden als Kruimeltje, vandaag is hij Kees. Kees de jongen wel te ver staan. Een paar weken geleden zijn de opnamen begonnen van de verfil ming van het klassieke boek van Theo Thijssen. Eind juli moeten deze afgerond zijn, zodat de film nog dit jaar zijn première kan beleven. Zwembadpas Er is weinig verbeeldingskracht voor nodig om je aan het eind van de negentiende eeuw te wanen. Op de Prinsengracht staan allerlei men sen in kleding uit die tijd. Een man komt aanrijden met paard en wagen en verschillende vrouwen lijken net De beroemde zwembadpas. Foto Marije Sietsma van de markt te komen met man den vol groenten. Kees en zijn moeder lopen samen over de brug. Met zwaaiende armen en benen probeert Kees zijn moeder bij te houden. Dit gezwaai is noodzakelijk voor de zwembadpas, een manier van lopen die Kees en zijn vrienden zich hebben aangeleerd om sneller te zijn. De pas dankt zijn naam aan de tocht naar het zwembad, waarbij deze het meest gebruikt wordt. Zijn moeder, gespeeld door Monic Hendrickx (De Poolse bruid, Nynke, Zus Zo) vindt dat vreem de loopje maar niets. 'Gaan we naar het zwembad soms? Nee? Loop dan normaal!' Meerdere keren wordt de scène gerepeteerd en net wanneer er echt gedraaid gaat worden, begint het te regenen. Ineens ziet het tafereel er een stuk minder authentiek uit. Er rijden nog snel een paar fietsers langs, en de meeste figuranten en acteurs schuilen onder grote felgekleurde paraplu's. Na een paar flinke stort buien begint gelukkig de zon weer te schijnen. De make-up wordt bijgewerkt, Kees oefent zijn loopje nog een keer en de opnamen kun nen weer beginnen.Tot de volgende regenbui. Kees de jongen draait vanaf 27 november (onder voorbehoud) in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door United International Pictures (UIP). HOLLAND FILM NIEUWS 17

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 21