Digital Cinema legt nieuwe markt open Evenementen vanaf januari 2004 live in de bioscoop! D1080 jpean HDTV Channel In eerdere nummers van dit magazine gaf CTS haar visie op de opmars van Digital Cinema. Ons advies aan bioscoopexploitanten: "Distributie van filmma teriaal heeft onmiskenbare voordelen, maar er hangt ook een stevig prijskaartje aan. Wacht dus een geschikt moment af om op deze techniek in te haken." Intussen gaan de ontwikkelingen natuurlijk in hoog tempo door. Eurol080, een serieuze aanbieder van live en 'ingeblikte' evenementen, kan dat geschikte moment om te starten met Digital Cinema wel eens heel snel dichterbij brengen. 2004, bol van grote evenementen Een nieuwjaarsreceptie in stijl met als opening het Weense Nieuwjaarsconcert in grootbeeldprojectie met 5.1 Dolby Surround? Organiseert u het maar! Het Eurovisie Songfestival als een gezellig avondje uit? Topvoetbalkrakers tijdens Euro2004? Elke dag 2 uur hoogtepun ten van de Olympische Spelen in Athene? Eurol080, een kersvers initiatief van Alfacam, een gerenommeerd Belgisch facilitair bedrijf op het vlak van o.a. HDTV-producties, gaat het u allemaal aanbieden. Naast deze Big Events garandeert Eurol080 een wekelijks aanbod van minimaal twee Europese top-evenementen op het gebied van muziek, sport (o.a. Formule 1 en voet bal), theater etc. Grotendeels live. Daarnaast beschikt men over een uitge breide en groeiende videotheek met recente grote popconcerten, festivals en culturele evenementen. Voor de belang rijke markt 'zakelijke evenementen' biedt EurolOSO zelfs de mogelijkheid een programma naar keuze te selecteren. Dat programma is dan alléén in het betreffende bioscoopcomplex te zien. HDTV-kwaliteit Voor de normale huishoudens distribu eert EurolOSO haar programma's per satelliet in de vorm van Pay-TV via haar zogenoemde Main Channel. Voor bios coopexploitanten heeft Eurol080 het speciale Event Channel opgezet. Een eenvoudige satellietontvanger en een digitale projector annex 5.1 surround sound systeem volstaan om belangrijke evenementen live in de bioscoop te pre senteren. Alle programma's van EurolOSO worden in HDTV-16/9-kwa- liteit opgenomen en gedistribueerd. De gebruikelijke kwaliteitsbeleving bij grootbeeldprojectie van deze events in de bioscoop blijft dus gehandhaafd. Nieuwe kans voor innovatieve exploi tanten "Fantastisch allemaal, maar hoe nu ver der", zult u zich afvragen. De opstap

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 27