teasers 30 A-FILM DISTRIBUTION Met trots presenteert A-Film de vol gende films, met voor elk wat wils. Vanaf 31 juli kunnen we allereerst weer flink lachen met Daniël en zijn taxi, want we gaan weer helemaal los, van Marseille naar de Alpen, inTaxi ////Tegelijkertijd presen teren wij de schitterende Chinese film Togetber van Chen Kaige (Farewell to My Concubine). Deze film laat het leven zien van een jonge violist en zijn vader, die het platteland verruilen voor de grote stad om daar een professionele leraar te zoeken. Zij delen samen verschillende emoties en dat maakt deze film hartverscheurend en een lust voor het oog.en oor. Dé sensatie van het filmfestival in Cannes dit jaar was natuurlijk Dogville, de nieuwe film van Lars von Trier met onder andere Nicole Kidnian. Deze prikkelende en zeer controversiële film is vanaf 28 augustus te zien in de bioscopen en wij zijn zeer benieuwd hoe de zaal zult verlaten... Op 9 oktober komt tot slot nog de zeer komische film Phileine zegt sorry uit, met onder andere Kim van Kooten en Michiel Huisman in de hoofdrollen. Phileine neemt absoluut geen blad voor de mond, dus dat wordt gegarandeerd lachen. BUENA VISTA INTERNATIONAL 14 augustus barst het geweld los met Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl. De verloofde van Will Turner (Bloom) wordt gekidnapt door mysterieuze piraten die bij het verschijnen van de maan angstaanja gende en spectaculaire gedaantes aan nemen. Er is maar één iemand die het tegen deze piraten kan opnemen en dat is de roemruchte Jack Sparrow (Depp), wiens schip door dezelfde piraten is gestolen. Vanaf 4 september draait The Lizzie McGuire Movie in de bioscoop. Lizzie is een onhandige tiener, maar tijdens een schoolreis naar Rome lijkt dit alle maal verleden tijd en heeft ze de tijd van haar leven met de zanger van hét Italiaanse popduo! Maar tegelijkertijd worstelt ze met een zoektocht naar ware vriendschap! Op 28 augustus is het tijd voor Bringing Down the House met Steve Martin en Queen Latifah, een enorme Amerikaanse kaskraker. Tot slot komt op 2 oktober Freaky Friday in de bioscoop. Waarin een moeder (Curtis) en dochter van lichaam veranderen. Daar zal ook geen verandering in komen, tenzij ze elkaar zullen gaan respecteren. Er is echter wel haast geboden, want over twee dagen gaat mams trouwen! INDEPENDENT FILMS Ga je nog kamperen? Dan raden we je aan dat te doen vóór 14 augustus, want na het zien van Wrong Turn, zul je dat waarschijnlijk niet snel meer doen! In Wrong Turn komen vijf vrienden met een lekke band te staan op een verlaten zijweg ergens in de bossen van West-Virginia als Chris (Desmond Harrington) onoplettend met zijn auto op de stilstaande wagen inrijdt. Niemand raakt gewond, maar beide auto's zijn total loss. Op zoek naar hulp vinden ze een vervallen huis vol onheilspellend bewijs dat gewelddadi ge kannibalen het bos terroriseren. Ze weten niet hoe snel ze weg moeten komen, maar de angstaanjagende bergbewoners hebben de vrienden niet zomaar doen stranden...Van de producenten van Know What You Did Last Summer! Een bos waar het er een stuk vriende lijker aan toe gaat is het bos in de vro lijke animatiefilm Drakenheuvel. Alleen is het wat lastiger om hier te komen, want slechts de vier elemen ten water, vuur, lucht en aarde geven je toegang tot deze fantastische wereld. Hoe dat werkt, kun je vanaf 9 oktober zien in de bioscoop. CINEMIEN 'Small is beautiful indeed' schrijft Variety heel terecht over Historias Minimas. Deze hartverwarmende road movie uit Argentijns Pategonië draait om een weggelopen hond, een te winnen keukenmachine en een wegsmeltende slagroomtaart in de HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 33