vorm van een voetbal. Juweel van een film. Vanaf 14 augustus in de filmthea ters. 'Deeply impressive' noemt de Zweedse meesterregisseur Ingmar Bergman Before the Storm van land genoot Reza Parsa. De uiterst actuele en aangrijpende thriller over een taxi chauffeur die wordt achtervolgd door een terroristisch verleden komt 28 augustus uit. Swimming Pool heet de nieuwe Francois Ozon (8 Femmes, Sous Ie Sable) waarin Charlotte Rampling en een zwoele Ludivine Sagnier schitte ren als een misdaadschrijfster en een iedereen verleidende zonnebaadster naast het zwembad. De Vlaamse pers noemt Swimming Pool een meester zet en een nieuwe triomf voor Rampling. Nederland kan vanaf 18 september een duik nemen in Ozons meest sexy meesterwerk. FILMMUSEUM Na een zomer vol herinneringen aan de gloriejaren van Elizabeth Taylor, presenteert het Filmmuseum in sep tember en oktober een overzicht van de belangrijkste films van Jacques Tati.Jour defête (1949), les vacances de M. Hulot (1953), Mon oncle (1958) en Playtime (1967) zullen de komen de maanden in een groot aantal film huizen te zien zijn. Op 11 september gaat de IJslandse film Nói albinói (2002) in première. Regisseur Dagur Kari schetst in zijn speelfilmdebuut een tragikomisch portret van het troosteloze leven van de zeventienjarige Nói, die in een van de wereld afgesloten gemeenschap op een aandoenlijk onhandige manier zijn dromen tracht te verwezenlijken. Is hij de dorpsgek of een overgevoeli ge jongen die zich niet bewust is van zijn eigen talenten? Tijdens het afgelopen International Film Festival in Rotterdam werd Nói albinói door het publiek bijzonder goed ontvangen en door een jonge- renjury bekroond met de MovieZone Award. Daarom gaat de film ook in september in het MovieZone-pro- gramma mee in première. MOONLIGHT FILM Zoals u inmiddels weet is Jean Heijl sinds 1 mei jongstleden als managing director van Moonlight Film Distribution aan de slag. Moonlight Film gaat zich de komende jaren meer toeleggen op het uitbrengen van vooral grote (mainstream) titels. Dit jaar hebben wij nog twee ijzersterke titels voor u in petto: 21 augustus de fantastische actie-thriller Basic van Die Hard en The Huntfor Red October regisseur John McTiernan. De hoofdrollen zijn voor John Travolta en Samuel L. Jackson, eindelijk weer samen in een film sinds Pulp Fiction. In Basic moet Travolta als DEA-agent onderzoeken hoe een beruchte, kei harde legerinstructeur (Jackson) en zijn rangers tijdens de opleiding in Panama op raadselachtige wijze zijn verdwenen. 27 november is het de beurt aan de geweldige actie/horror film Underworld van Len Wiseman met in de hoofdrol Kate Beckinsale als de BLOEDstollend mooie vampier Selene die betrokken raakt in een oorlog tus sen vampieren en weerwolven. Een film die bol staat van actie en effec ten, in de stijl van The Matrix en Blade.Tip: surf naar www.EnterTheUnderworld.com voor de spectaculaire trailer van Underworld. PARADISO FILM Zomer, komkommertijd? Neen, niet dit jaar. We zijn druk en hebben een mooi lijstje met films voor de komen de weken. Geen tropenrooster dus, en geen time-out. Sinds 17 juli draait onze 'kinky feelgood" Secretary. Locatie is het kantoor van de bizarre, perfectionistische advocaat. Op licht voetige en humoristische wijze wordt het thema sadomasochisme aan de orde gesteld. Op 31 juli is de beurt aan L'Adversaire. In deze op waargebeur de feiten gebaseerde thriller ver moordt een man zijn vrouw, kinderen en ouders. Uit het onderzoek dat ver volgens naar hem wordt ingesteld blijkt dat zijn leven al twintig jaar een grote leugen is. Vanaf 14 augustus schittert Michael Caine in The Quiet American. Liefde, politiek en intriges wisselen elkaar af HOLLAND FILM NIEUWS - 31

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 34