Op 4 september staat The Italianjob in de startblokken, en ondanks namen als Edward Norton, Charlize Theron, Mark Wahlberg en Donald Sutherland geldt hier het motto: 'It's not the stars, it's the carsf'. Tijdens onze stuntshow op Cinema Expo kon u al zien wat er zoal mogelijk is met drie Mini's en ik kan u verzekeren dat er in deze film niet alleen geparkeerd wordt. Een razend spannende, stijlvolle film met een overval, list en bedrog, een plan en vooral veel achtervolgingsacties zullen het publiek op het puntje van zijn stoel brengen. Tenslotte eindigen we de zomer op 2 oktober met een prachtige film: de Duits-Nederlandse co-productie Rosenstrasse. Dit is het ontroerende verhaal van drie vrouwen wier levens zijn verbonden door een unieke gebeurtenis in de Tweede Wereldoorlog. De film is geregisseerd door de befaamde Margarethe von Trotta en heeft naast een schare van bekende Duitse acteurs een belangrij ke Nederlandse inbreng van onder meer Fedja van Hüet, Edwin de Vries enThekla Reuten. UPSTREAM PICTURES De twee nieuwste films die Upstream Pictures in de zomer gaat uitbrengen komen uit Scandinavië; IJsland en Finland. Vanaf 14 augustus draait de IJslandse film The Sea van regisseur Baltasar Kormakur (maker van onder andere 101 Reykjavic) in de filmthea ters. The Sea is een familiedrama dat zich afspeelt in een afgelegen vissers dorp op IJsland. De zaken gaan slecht en Thordur, een oude man, ziet zijn vissersbedrijf ten onder gaan. Hij vraagt zijn kinderen naar huis te komen. Alle drie hebben ze een nieuw leven opgebouwd, ver van het vissersdorp en voelen er niets voor om het familiebedrijf voort te zetten. Al tijdens het welkomstdiner geven jarenlange onderdrukte emoties aan leiding tot grapjes en conflicten. De Finse film The Man Without a Past van Aki Kaurismaki is te zien vanaf 25 september. Een man reist naar Helsinki om werk te zoeken. Hij wordt beroofd en in elkaar geslagen. Hij verliest zijn geheugen en moet helemaal opnieuw beginnen. In een tot woning omgebouwde container brengt hij zijn dagen door en maakt hij vrienden met caravanbewoners en een Leger des Heils soldate. Dit humo ristische absurde liefdesverhaal is een nieuw hoogtepunt in het oeuvre van Kaurismaki. De film ontving een Oscarnominatie voor Beste Buitenlandse Film en won in Cannes 2002 de Grand Prix de Jury en voor Kati Outinen de Gouden Palm voor Beste Actrice. WARNER BROS. Helemaal terecht natuurlijk die opmerking van die distributeur iets eerder in het alfabet. Geen geleuter meer, keiharde zakelijke informatie over films die gaan uitkomen, dat is de toekomst, met Warner komt u de herfst wel door! Groot nieuws! Warner gaat klein den ken, niet maximaliseren, maar minima liseren, komende tijd gaan we prachtige stekjes planten, mooie klei ne films uitbrengen, tenslotte valt er genoeg te verdienen in arthouse als ik bepaalde artikelen in de Filmkrant mag geloven en natuurlijk laten wij ons ook altijd leiden door de regis seurs. Zo is daar de overbekende arthouse regisseur Ridley Scott die met Matchstick Men (Nicolas Cage en Sam Rockwell) een prachtige film aflevert. Nicolas Cage die een Oscarwaardige prestatie levert als de door zenuwen geplaagde oplichter Roy, die tijdens een lucratieve zwen del wordt verrast door de komst van zijn tienerdochter, vanfeelgood tot de ultieme heist, is dit een film voor de liefhebbers van kwaliteit. Nog zo'n film waar de klasse van afdruipt is Mystic Rivet; met een all star ensemble waaronder Sean Penn, Tim Robbins en Kevin Bacon. Onder regie van arthouse regisseur Clint Eastwood. Mystic River kreeg trou wens laaiend enthousiaste recensies, tijdens het filmfestival in Cannes. Verder dan de maan is de nieuwe film van Stijn Coninx, een prachtige productie die wij hier allemaal in ons hart hebben gesloten met onder ande re Huub Stapel en JohannaTer Steege. Kortom, kwaliteitsfilms in een kleine re oplage. Als dit bevalt brengen we Matrix Revolutions met vijftien kopieën uit. HOLLAND FILM NIEUWS - 33

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 36