leader Het komt wel goed... Hoe vaak heb ik u in de afgelopen jaren deelgenoot proberen te maken van het besef dat het goed is dat Holland Film Nieuws bestaat? Misschien wel te vaak. Maar dat oordeel laat ik graag aan u over. In al die jaren heb ik af en toe echt gedacht dat het einde van het blad in zicht was. Maar elke keer was daar weer die loyale steun van bepaalde personen en bedrijven die het verhaal, zoals bij een goede thriller, een positieve wending wisten te geven en het geheel van een happy end voorzagen. Pas geleden kreeg ik opnieuw zweetplekken in mijn overhemd. De Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders, kortweg NVF, gaf te kennen dit blad niet langer van uit de collectieve middelen (lees NFC) te willen ondersteunen. Men heeft een ander beleid voor ogen en daarin past niet langer een zeke re positie voor de NFC én ook niet het mede mogelijk maken van een blad dat al negen jaar door de collectiviteit wordt gedragen. Op hetzelfde moment gaf de Nederlandse Vereniging van Terminator 3:Rise of the Machines What a Girl Wants Bioscoopexploitanten (NVB), die ook een ander beleid voorstaat, gelukkig aan haar steun wel te willen continueren. Desondanks is het resultaat vooralsnog dat we met een dermate fors gat in de begro ting zitten dat we in de komende periode zullen moeten knokken voor het voortbestaan tot we er groen van worden. Nu vraagt u zich misschien af of dit wellicht definitief het einde van Holland Film Nieuws betekent.Wel nee! Want niet eerder was ik ook zo positief gestemd over de afloop. De redding kwam namelijk uit de hoek van de top executi- ves van de Hollywood stu dio's die naar Amsterdam waren afgereisd om Cinema Expo bij te wonen. Of het nu Mark Zoradi van Buena Vista International was, Mark Zucker van Columbia TriStar Film Distributors International of Scott Neeson van Twentieth Century Fox International, allemaal bedankten ze hun vrienden bioscoopexploitanten voor hun inzet. Samen (en ik bena druk 'samen') hadden ze hun films immers tot een groot succes gemaakt.Toen ik al die warme woorden hoorde wist ik dat we goed zaten met Holland Film Nieuws. Want hoe gaan de lokale managers hun bazen uitleggen dat ze het enige bioscoopvakblad dat Nederland telt - en wat een gewel dig medium is om de bioscoopme dewerkers warm te maken voor upcomingproduct - niet uitgebreid willen ondersteunen met adverten ties waardoor het blad wellicht ter ziele gaat? Ziet u wel? Het komt allemaal helemaal goed! Jeroen Huijsdens Eindredacteur HOLLAND FILM NIEUWS - 3

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 3