Montage van c/c lenshouder vaak weinig van bioscopen blijken te weten. Want kan het allemaal wel wat er is getekend? Kunnen alle bezoekers het doek wel zien en staat er geen kolom voor het projectievenster? Hier kan ook de plek van de speakers worden bepaald, en de brandpuntsaf stand van de lenzen worden berekend. We komen binnen het bereik van het gezoem van twee projectoren die op interlock worden getest. Eerst loopt de film door de ene projector en dan door de tweede, die hem ook weer opwikkelt. Een metalen diabolo-roller ligt los bovenop de film tus sen beide projectoren in, om hem strak te houden. Als alles klopt ligt die roller absoluut bewegingloos, vertelt degene die hiermee bezig is via vertaler Nicelli. Cinemeccanica maakt, hoewel bijna niemand dat weet, ook projectieschermen. 'We hebben maar een beperkte productiecapaciteit. Daarom geven we er niet al te veel ruchtbaarheid aan', aldus Nicelli. Cinemeccanica was echter wel de eerste fabrikant die doeken kon leveren, die opgevouwen vervoerd kunnen worden, zonder dat dat resulteert in vouwen of kreuken. Nicelli laat de machine zien die het extern geproduceerde doek perforeert. Dan is er een machine die de banen doek aan elkaar sealt en een andere die de ringen er doorheen slaat, zodat het scherm kan worden opgehangen. Als we terug naar zijn kantoor lopen, vertelt Nicelli dat het de filosofie van Cinemeccanica is, om pro ducten simpel en betrouwbaar te houden. 'Uiteindelijk', zegt hij glimlachend,'is het moeilijker om iets simpels te ontwerpen dan iets ingewikkelds. De meest betrouwbare auto die ik ooit heb gehad, was een 2CV. Daar zat bijna niks in dat kapot kon.' HOLLAND FILM NIEUWS-27

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 25