op locatie In co-production with fibfocil 34 Cineseat NV Hospitaalweg lb B-8510 Marke-Kortrijk België tel.: +32(0)56 22 56 99 t.potteau@cineseat.be voor Nederland: +31 (0) 78 676 25 98 info@hansmayer.nl Bouwimpressie Utopolis Almere Stadshart Hoe die Moments en More gestalte krijgen bekijken we in Almere. Daar is de gemeente bezig een nieuw stads hart te ontwikkelen. In het gebied tus sen Stadhuisplein en het Weerwater zijn ogenschijnlijk lukraak 37 nieuwe gebouwen gepland; kantoren, wonin gen, winkels en culturele centra. De kogelronde popzaal van William Alsop staat er al, het stadstheater moet nog gebouwd worden. Daartussen staat de nieuwe bioscoop, ontworpen door O.M.A., het architectenbureau van Rem Koolhaas, bovenop een giganti sche parkeergarage. Het nieuwe stadshart weerspiegelt de ambities van Almere. De zevenentwin- tigjarige stad met ruim 170.000 inwo ners wil uitgroeien naar een echte grote stad met 300.000 inwoners. Utopia was als gevestigde onderne mer voor de gemeente eerste kandi daat-exploitant voor de nieuwe bios coop, een kans die het concern natuurlijk niet kon laten liggen. Het huidige theater Cinemare kan dan getransformeerd worden tot art- house. Het nieuwe theater wordt ontwikkeld door projectontwikkelaar MAB en straks verhuurd aan Utopia. Toch heeft Utopia veel zeggenschap gehad over het project. De eigen architect, Barent Bulcke, heeft de inrichting ont worpen. Onontkoombaar in de moderne bioscooparchitectuur is de HOLLAND FILM NIEUWS prominente trap. royale treden en reerd voert hij je mee van het marmeren plein buiten naar het binnenste van het theater. Hier beleeft de bezoe ker al zijn eerste moment. Boven aangekomen bereik je de foyer met uit zicht over het nieuwe stads hart. Hier is ook een aparte zaal voor gezelschap pen die zich daar kunnen terugtrekken. In de nok komt de knusse koffiebar met mokka, muf- fins en more. Digitale projec tie Rondom het atri um liggen de acht zalen, grote kanjers met wandvullende projectiescher men. De meeste zalen hebben Breed en traag, met straks rood gedeco- meer dan 200 stoelen, de grote zaal ruim 500. Elke zaal heeft zijn eigen projectiecabine. Dat is niet echt han dig. Isaak:'Dat klopt, maar bij ons is de kwaliteit van de zalen uitgangs punt geweest. Het hoeft ook niet zo'n groot probleem te zijn als je de zalen inricht op digitale projectie, zoals wij van plan zijn. Dat is toch wat gemakkelijker te bedienen, al blijft het een taak voor gekwalificeer de operateurs.' Is dat niet een afbreuk aan de kwaliteitspretenties? Isaak: 'Juist ik, met mijn verleden bij Cineco, heb altijd gezworen bij 35 mm film. Maar als ik tegenwoordig digitale pro jecties zie, benadert dat de kwaliteit van film.' Nu is de bioscoop niet meer dan een betonnen karkas. In november wordt het theater groots geopend. Daarna kan iedereen zijn moment beleven in Utopolis Almere. un&mm 1 Icontracl sealing

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 32