teasers 38 CINEMIEN Gay Summer Tour (24 juni) Vijf weken lang zijn vijf gay films te zien in alle grote steden van het land. Zo volgen we de eerste liefdesperike len van een zeventienjarige in de bit terzoete komedie Edge of Seventeen; de grimmige liefde van een dwerg voor een reus in het vernieuwende L 'Imbalsamatore; de volledig uit de hand lopende affaire tussen een advo caat en een illegale immigrant in het Spaanse Los Novios Bülgaros; de hartverscheurende liefde van een moeder voor haar stervende zoon in het ontroerende The Event en de ver rassende chemie tussen een weduwe en de geheime minnaar van haar man in het poëtische Le Fate Ignoranti. En La Ciudad (15 juli) Regie: Cesc Gay. Cast: Chisco Amado, Pere Arquillué, Paul Berrondo.Alex Brendemühl. Spaanse film van Cesc Gay over een vriendenclub in Barcelona. De film is een scherp portret van acht mondai ne dertigers die worstelen met zich zelf en hun relaties. En La Ciudad is ook een warme en intieme film over liefde en vriendschap. COLUMBIA TRISTAR FILMS Spider-Man 2 (15 juli) Regie: Sam Raimi. Cast:Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Alfred Molina. FILMMUSEUM Mille mois (a Thousand Months) (17 juni) Regie: Faouzi Bensaïdi. Cast: Fouad Labied, Neza Rahil Mille mois, de eerste lange speelfilm van Faouzi Bensaïdi, biedt een tragiko mische blik op het leven in een klein Marokkaans bergdorp in de jaren tachtig.Terwijl de zevenjarige Mehdi vol overgave de stoel van zijn school meester bewaakt, biedt zijn familie de armoede het hoofd. Mille mois werd tijdens het filmfestival van Cannes 2003 bekroond met de Premier Regard-prijs en de Prix de la Jeunesse. Charade (1 juli) Regie: Stanley Donen. Cast:Audrey Hepburn en Cary Grant. In juli en augustus presenteert het Filmmuseum een zeer uitgebreid Audrey Hepburn retrospectief dat vertoond zal worden in Amsterdam en Den Haag. Daarnaast wordt de film Charade opnieuw uitgebracht met drie kopieën, waarvoor een roule- ment in de filmhuizen wordt opgezet. INDEPENDENT FILMS Mindhunters (8 juli) Regie: Renny Harlin. Cast: LL Cool J, Jonny Lee Miller, Val Kilmer, Christian Slater. Op een afgelegen eiland houdt de FBI trainingsprogramma's voor special unit agenten, die een opleiding vol gen voor het opsporen van serie moordenaars. Om de kwaliteiten van zijn zeven trainees optimaal te testen, dropt Inspecteur Jake Harris zijn groep op dit eiland. Geheel afgezon derd van de buitenwereld worden de agenten geconfronteerd met een fic tieve seriemoordenaar die zij moeten opsporen aan de hand van aanwijzin gen. Dan blijkt al snel dat het niet om fictie gaat maar om keiharde realiteit. Around the World in 80 Days (12 augustus) Regie: Frank Coraci. Cast: Jackie Chan, Steve Coogan, Cecile de France, Jim Broadbent. In deze verfilming van het wereldbe kende boek van Jules Verne sluit de Engelse uitvinder Phileas Fogg (Steve Coogan) een weddenschap af, dat hij de wereld rond kan reizen in 80 dagen. Passepartout (Jackie Chan) biedt aan met hem mee te gaan, maar hij heeft zo zijn eigen beweegrede nen; zo snel mogelijk een heilig relik wie terugbrengen naar zijn dorp in China.Onderweg ontmoeten de heren Monique (Cecile de France), een mooie Franse kunstenares, die op zoek is naar inspiratie. Phileas over tuigt haar om mee te gaan. Samen beleeft het drietal in deze race tegen de klok spannende avonturen, waarbij ze de ene keer geholpen en dan weer tegengewerkt worden door soms wel heel bijzondere karakters! ISABELLA FILM DISTRIBUTION Vodka Leinon (22 juli) Regie: Hiner Saleem. Cast: Romen Avinian, Lala Sarkissian. In de warmste maand van het jaar kun je vanaf 22 juli verkoeling zoeken bij de Armeense film Vodka Lemon. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 36