De film speelt zich af in een Koerdisch dorpje in het postcommu nistische Armenië. De oude gepensio neerde legerofficier Hamo bezoekt dagelijks het graf van zijn vrouw. Op dezelfde begraafplaats brengt Nina, een mooie vijftigjarige weduwe afkomstig uit een nabijgelegen dorp, een bezoek aan het graf van haar echtgenoot. Om te overleven ver koopt Nina in een barretje naast de autoweg, flessen vodka lemon. Hamo verdient een beetje geld door de ver koop van zijn inboedel. In de bus van de begraafplaats naar hun woonplaats ontstaat voorzichtig het eerste con tact tussen Hamo en Nina.Al snel kan Hamo de beeldschone weduwe niet meer uit zijn hoofd zetten. Vodka Lemon is een ontwapende, tra gikomische film met een vleugje absurde humor over het leven van twee geliefden en hun families die onder barre omstandigheden een positieve draai aan hun leven probe ren te geven. De film won de San Marco Leeuw voor Beste Film op het Filmfestival Venetië 2003- MOONLIGHT FILM DISTRIBUTION 11:14. (1 juli) Regie: Greg Marcks. Cast: Hilary Swank, Colin Hanks, Rachael Leigh Cook, Henry Thomas. In niet chronologische volgorde plaatsvindend volgen we vier verhaal lijnen die ogenschijnlijk niks met elkaar van doen hebben, maar die alle maal samenkomen op een avond om 11.14 wanneer een dodelijk ongeluk plaatsvindt. PARADISO ENTERTAINMENT Pieces of April (begin juli) Regie: Peter Hedges. Cast: Katie Holmes, Patricia Clarkson, Oliver Platt. Ter gelegenheid van Thanksgiving nodigt April Burns in een overmoedi ge bui haar familie uit om in haar New Yorkse appartement kalkoen te komen eten. Wanneer haar oven het begeeft, lijkt het hele feest in het water te vallen. Dat is ook precies wat haar hysterische moeder Joy ver wacht. Maar eind goed al goed: het wordt een Thanksgiving-feest om nooit te vergeten. Hilarisch en ontroerend tegelijk, maar vooral heerli]k feelgood. The Butterfly Effect (29 juli) Regie: Eric Bress, J. Mackye Gruber. Cast:Ashton Kutcher, Amy Smart. Evan Treborn (Kutcher) beschikt over een unieke maar levensge vaarlijke gave. Hij kan terugkeren naar zijn verleden. Voor Evan, die wordt geplaagd door schuldge voelens uit zijn verleden, lijkt het de ideale manier om de levens van zijn vrienden op de rails te krij gen. Maar Evan houdt geen rekening met het butterfly-effect: een ijzeren wet die bepaalt dat de allerkleinste wijziging in het verleden een enorme weerslag heeft op de toekomst.Al snel verliest Evan de controle over z'n gave. De gevolgen zijn niet meer te overzien. Fahrenheit 9/11 (5 augustus) Regie: Michael Moore. Gouden Palm winnaar 2004. De hot ste zomerfllm.Do we have to say Moore? RCV ENTERTAINMENT The Prince Me (17 juni) Regie: Martha Coolidge. Cast: Julia Stiles, Luke Mably, Ben Miller. This Fairy Tale is about to get real. Nu in de bioscoop. Sylvia (24 juni) Regie: Christine Jeffs. Cast: Gwyneth Paltrow, Daniel Craig, Jared Harris. A woman in search of happiness. Vanaf 24 juni in de bioscoop. Luther (1 juli) Regie: EricTill. Cast:Joseph Fiennes, Alfred Molina, Jonathan Firth Rebel. Genius. Liberator. Vanaf 24 juni in de bioscoop. Ella Enchanted (12 augustus) Regie:Tommy O'Haver. Cast:Anne Hathaway, Minnie Driver, Hugh Dancy. Laat je vanaf 12 augustus betoveren. THREE LINES PICTURES Van de makers van A Bugs Life en Hercules komt het grootste avontuur vanaf 8 juli in de bioscoop: Back I Gaya. Een rollercoaster ride vol avontuur, spanning, actie en een piet- sie romantiek. In het land Gaya loopt alles flink fout wanneer de rare professor N. Icely met zijn Phantasto-Transomatic- Transfer-Machine de Dalamiet, de energiebron van Gaya, naar de men senwereld transporteert. Behalve het kristal, worden ook Boo en Zino, de mooie prinses Alanta en de drie Snurks meegezogen. De Snurks zien nu eindelijk kans om de helden van Gaya te worden. Om Gaya te redden gaan zij op zoek naar de Dalamiet. Boo en Zino worden bijgestaan door prinses Alanta, die zich tot een ware avonturier ontpopt. Maar onze helden en de Snurks merken dat de gevaren (en de mensen!) ineens veel groter HOLLAND FILM NIEUWS - 39

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 37