teasers zijn. Om terug te keren naar Gaya moeten ze het onmogelijke doen. Ze moeten samenwerken met de Snurks! De zoektocht naar de Dalamiet is spectaculair. Zullen de Gayans en de Snurks op tijd terugke ren met de Dalamiet? En.kunnen ze uit de klauwen blijven van de rare professor N. Icely? Back To Gaya wordt in twee ver sies uitgebracht: in de Engelstalige versie worden de stemmen inge sproken door grote sterren als Rachel Weisz en Patrick Stewart. In de Nederlandse versie worden de belangrijkste stemmen inge sproken door Jennifer de Jong en Danny de Munk. UNITED INTERNATIONAL PICTURES Deze zomer is het voornamelijk lachen met UIP in de bioscoop. Eurotrip (24 juni) Komedie van de makers van Road Trip. Cast: Scott Mechlowicz, Jacob Pitts, Michelle Trachtenberg, Travis Wester, Vinnie Jones en een cameo van Matt Damon. Scott heeft al jaren een e-mail- maatje. Door een misverstand blokkeert zij haar e-mail en verbreekt alle contacten met hem. Overtuigd dat dit zijn enige kans op de ware lief de is onderneemt hij met zijn vrien den een wilde tocht dwars door Europa om haar te vinden. Shrek 2 (1 juli, voorpremières vanaf zondag 27 juni) Met de stemmen van Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie MurphyAntonio Banderas, Julie Andrews, John Cleese, Rupert Everett. Er is ook een Nederlandse versie. Brak (bijna) alle records in Amerika en lijkt ook hier de grote zomerhit te gaan worden! Shrek en Fiona komen terug van hun huwelijksreis en wor den door de ouders van Fiona uitge nodigd voor een etentje. Zij weten echter niet dat hun dochter nu een ogre is. Mean Girls (8 juli) Regie: Mark S. Waters. Cast: Lindsay Lohan, Lacey Shabert, Rachel McAdams, Lizzie Caplan. Verrassende 'sleeper' komedie. De vijf tienjarige Cady is opgegroeid in Afrika en denkt dat ze alles aankan. Nu ver huist ze naar Amerika en komt op een nieuwe school, waar ze verliefd wordt op de ex-vriend van het populairste meisje. Ze leert nu pas wat overleven is! Thunderbirds (29 juli) Regie: Jonathan Frakes. Cast: Brady Corbet, Bill Paxton, Ben Kingsley, Anthony Edwards, Sophia Myles. Er is ook een Nederlandse versie met stem men van onder andere The Band. De legendarische TV helden zijn terug! Het is 2010. Ruimtestation Thunderbird 5 is zwaar beschadigd door wat lijkt op een meteoriet. Ze weten echter niet dat het helemaal geen ongeluk is, maar een aanval van de internationale crimineel'Hood'. WARNER BROS. Voman, poessie mauw, wat zit je pakje nauw. Yu-Gi-Oh, cards, flippo's, zeg maar Pokemon 5, maar dan commerciëler. Pluk van de Petteflet, hit voor de kerst. Polar Express, nog een hit voor de kerst. Troy is een groot succes, Potter is een groot succes. En dan de zomer, die door ons is uitgeroepen tot de zomer van de chickflicks (en dan refereren we niet aan dat ranzige blaadje uit de jaren zeventig). Chasing Liberty, dochter Amerikaanse presi dent gaat aan de boemel, A New York minute, de gezusters Olsen, bekend van de serie Full House waar ze twee jaar in te zien waren, zijn inmiddels groot gegroeid en maken New York onveilig (een soort Tioins After Tomorrow). En natuurlijk de ultieme Chick, Halle Berry als Catwoman. Onder regie van Pitof (u weet wel Vidoq) belooft dit een oogstrelend spektakel te worden. Forget Spider- Man, it is going to be Catwoman! En eigenlijk zijn dit slechts de tussendoortjes, want in het najaar gaan we natuur lijk pettefletten, polarex- pressen en voor diegenen onder u die de afgelopen 40 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 38