feature De tijd dat exploitanten persmappen en foto's met de post toegestuurd kregen, ligt grotendeels achter ons. Het gebeurt nog wel, maar veel gaat ook via het Internet. In het kader van 'waar haal ik materiaal over films vandaan', geeft HFN een overzicht van de Internetactiviteiten van de verhuur ders. Verhuurders online 1 more film: www.lmorefilm.com Klik op de foto van de betreffende film en dan krijg je de synopsis, keu ring, lengte film, filmnummer, regis seur, acteurs en foto's. Voor de pers is er een link naar extra informatie. Hiervoor is een wachtwoord nodig. 20"' Century Fox Films: urww.foxfilm.nl Klik op de foto van de film. Je krijgt dan onder meer foto, synopsis, premi èredatum, regisseur, acteurs, keuring en genre. Biedt tevens een link naar de officiële website van de films. A-film Distribution: www.a-film.nl Ga naar 'snel zoeken', vul in wat je wilt weten en dan krijg je onder andere synopsis, affiche, genre, keu ring, formaat film, lengte film, film nummer, regisseur, acteurs en foto's van de film. A-film biedt ook een extranet voor persmappen. Hiervoor is een wachtwoord nodig. Bright Angel Distribution: www. bright-angel.nl Klik op de foto of titel van de betref fende film en dan krijg je onder ande re affiche, synopsis, premièredatum, lengte film en formaat film. Er is een aparte link die leidt naar foto's en persmappen (persinformatie). Hiervoor heeft men een wachtwoord nodig. Buena Vista International: www. imagenet Hiervoor heb je een wachtwoord nodig. Dan krijg je info over de film zoals foto's, synopsis, persmap, regis seur en acteurs. Cinemien: www.cinemien.nl Klik op de foto van de film en dan krijg je de synopsis, keuring, lengte film, filmnummer, regisseur, acteurs en foto's. Voor de pers is er een apar te link naar extra informatie, zoals foto's, persmappen in pdf formaat en meestal filmaffiches. Hiervoor is een wachtwoord nodig. Columbia Tristar Films: Geen gegevens van bekend Filmmuseum: www.filmmuseum.nl Klik op distributie. Zoek onder 'recente releases' naar de film en klik op 'meer'. Dan krijg je onder andere de synopsis en overige info. Independent Films: www. independentfilm.nl Er wordt gewerkt aan de website. Moonlight: www. moonlightfilmscom Klik op film en je wordt gelinkt naar de officiële website van de film. Paradiso Entertainment: www.paradisofilmsnl Klik op de foto van de film. Je krijgt dan onder andere affiche, foto's, synopsis, Belgische premièredatum, genre, regisseur, acteurs, trailers en lengte van de film. Voor de pers is er een aparte link voor meer informatie. Op dit moment werkt Paradiso aan een website die zowel voor Belgische als voor Nederlandse exploitanten geschikt is. Het merendeel van de exploitanten krijgt informatie aange leverd op CD-Rom. Park Junior: www.parkjunior.nl Er wordt gewerkt aan de website. RCV Entertainment: www.rcv.nl KJik op de titel van de film en je wordt doorgelinkt naar de officiële website. RCV heeft een extranet (www.rcvextranet.nl) waarop je met een naam en wachtwoord veel infor matie, zoals synopsis, foto's, persmap pen, trailers en posters, kunt krijgen. Three Lines Pictures: www.threelines.nl Via deze site zijn foto's en persmap pen te downloaden. United International Pictures: www.uip.nl Klik op de foto van de film. Je krijgt dan affiche, foto's, synopsis, première datum, keuring, genre, formaat film, lengte film, regisseur, acteurs en film nummer. Voor de pers is er een aparte link voor extra informatie, zoals foto's. Hiervoor heeft men een wachtwoord nodig. UIP maakt ook gebruik van www.image.net voor beeldmateriaal. Ook hier is een wachtwoord nodig. Warner Bros.: www. warnerbroscom Je komt uit bij de officiële site van Warner Bros. Vanuit hier wordt er doorgelinkt naar alle films die Warner Bros. gaat uitbrengen. Tevens kan er veel informatie gehaald worden uit de releaselijst van alle filmdistributeurs (www.filmdistribu teurs.nl). Je klikt op 'releaselijst' en daarna op 'releases next 2 months (by NVF)'. In deze lijst staat onder andere de releasedatum, lengte van de film, distributeur, regisseur, acteurs, genre, keuring en filmnummer. Informatie over de classificatie van films en trailers is te verkrijgen via zoek producties' bij www.Kijkwijzer.nl. HOLLAND FILM NIEUWS - 9

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 8