(Piep) nu mijn (piep) column Foto Jeroen Huijsdens 'Onze Rosse' is dood. Ik werd er even heel stil van. 'Our Red' was de bijnaam van Eric Douglas. broer van Michael en zoon van Kirk. Zesenveertig. Overdosis. Zo'n twintig jaar geleden leerde ik Eric kennen via zijn roommate, een Vlaamse vriendin. Eric: bombastisch, breedsprakig, humor, zelfdestructief. In zijn flat op Laurel Canyon werden er regelmatig nachtjes doorgehaald. Ik was er zo'n drie jaar lang vaak te gast omdat Eric en ik (dronken als we waren) tijdens de uren van de Wolf prachtige filmverhalen konden beden ken die we trouwens de ochtend daarna prompt weer vergeten waren. Hij was toen al het probleemkindje van de familie en leefde op pa's cen ten. Een of ander vuilbakscharminkel- hondje was dag en nacht bij hem en hij werd vaak vliegtuigen uitgezet omdat hij het mormel in de binnen zak van zijn legerjas altijd wilde mee smokkelen. Op een dag werden we meegetroond naar een BBQ bij Kirk thuis. Dat liet ik mij geen twee keer zeggen.thuis bij Spartacus! Anne, de tweede vrouw van Kirk, komt uit Brussel en België ligt de 1 2 HOLLAND FILM NIEUWS Douglassen nauw aan het hart. Dus werden mijn Vlaamse vriendin en ik al gauw door Eric als een soort trofee ën de tuin (het park) doorgesleept. Kirk declameerde trots: 'Manneken pis, bier en 't is tijd voor het eten'. Michael overtrof hem met 'Godverdoeme, weer stoemp (hutspot)', maar Eric troefde hen allen af met zijn 'kust mijn kloten', wat ik hem tijdens de autorit vlug had aangeleerd. De hele middag galmde 'kust mijn kloten' over het grasveld waarbij de aangesproken Hollywood-bobo's minzaam teruglachten. Enige vader landse trots overviel mij. De Vlaamse vriendin keerde de Plastic Nightmare de rug toe en kwam terug. De telefoontjes met Eric werden steeds minder. Er was zelfs nog niet eens email. De Rosse liet zijn haar wit verven en kwam alleen nog in de roddelpers met drugs, seks en rock 'n roll. Een film heeft hij nooit gemaakt en de schaduw van zijn halfbroer Michael en zijn vader moet als een loden last op zijn schou der hebben gelegen. En dan nu.The End. Eric, wees voorzichtig daarboven want het schijnt dat God ook Vlaams verstaat. En Now For Something Completely Different. Piraterij is de pest van de filmindustrie aan het worden. Digitale Diefstal! Wat lees ik in Het Parool? Een interview met een douanebeamb te op Schiphol die letterlijk het vol gende zegt:'Nou, mensen met een ille gaal DVD-tje in de tas, daar doen we niet moeilijk over. Zeker niet als het voor eigen gebruik is. Het betreft hier toch meestal films die hier nog niet eens in de bioscoop zijn.'Wel, kust nu mijn kloten! 'Dag mijnheer De Lille. Welkom terug in Nederland. Doe de tas even open. Wel, wel. Dat is precies geen poeder suiker, niet?"Nee, 't is een grammetje coke, maar wel voor eigen gebruik hoor!"Ok, da's prima, want vanaf vijf gram wordt u wel teruggestuurd met het vliegtuig hoor.'Serieus? Wow, helemaal gratis terug naar Aruba. Nou bedankt voor de tip! "En dit hier, Sbrek III DVD'tje. U heeft geluk want die is nog niet in de bioscoop, toch?' 'Ja, ja. Is voor eigen gebruik hoor. Ik brand er wel een honderdtal voor de buurtkinderen. Dan kan ik een jaar vooruit met de verjaardagen, begrijpt u wel?' 'Zeker, zeker, ach mijnheer De Lille, kunnen we dit eventjes tien minuten lenen, kwestie van even branden voor eigen gebruik, onze douanejongens hebben ook kinderen, begrijpt u wel?"Tuurlijk, ik wacht wel even in de bar!' Al sinds enige tijd horen we minstens driemaal per dag in de bioscoop, een massale schaterlach bij het begin van de voorstelling. Dat is de 'kopiëren is diefstal-dia. Kijk, dat moeten we anders aanpakken! Balkenende en Wilco Wolfers nemen een jaartje een sabbatical en gaan op Schiphol bij de douane werken. Elke onverlaat met een illegale DVD krijgt eerst een 'nor men en waarden-preek van JP en als hij dan nog niet gillend gek is gewor den, ontvangt hij voor eigen gebruik een ongenadig pak rammel van Wilco. Paul Verhoeven legt een Zwartboek aan en filmt alle kapotte tronies en die worden voor aanvang van de bios coopvoorstelling in een razendsnelle montage getoond onder de titel Wilco's Wraak. Wij van RTL doen er nog een reality-showt]e omheen. Slaan we een jaartje Idols over. Helpt ook voor jullie omzet. Ben ik nou zo briljant of liggen jullie allemaal te sla pen? Dirk van de cinema

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 14