Het Louis Hartlooper een bruisend film- en Complex: cultuurcentrum Meer details bekend over Utrechtse Megabioscoop op locatie 'Een soort mausoleum voor de filmkunst. Misschien is dat wel een mooie manier om het Louis Hartlooper Complex te omschrijven.' Aan het woord is Jos Stelling, filmmaker, exploi tant van de Utrechtse arthouse bioscoop Springhaver en initi atiefnemer van het Louis Hartlooper Complex dat zijn deuren opent op 5 september. Masterdasses van bekende (film-) auteurs, workshops, lezingen, festivals, kortom alles wat te maken heeft met (film)kunst zal hier te vinden zijn. 'Het wordt een bruisend film- en cultuurcentrum waar we film een volwaardige plek geven tussen de andere kunsten.' Jos Stelling: 'Eigenlijk is het natuurlijk afgelopen met de film. Niemand praat erover, maar toekomst zit er niet meer in de filmvertoning.' Door Marije Sietsma Eind jaren negentig werd een plan ontwikkeld voor een zogenaamd Cultiplex. Stelling kon zich niet vin den in dit plan en ontwikkelde een eigen plan: het Louis Hartlooper Complex. Hoewel het nodige te doen is geweest rondom beide plannen, maakt Stelling zich geen zorgen om de toekomst. Ook wanneer de bouw van de achttien zalen tellende mega- Een van de filmzalen. Foto's Vertex Architectuur 14 HOLLAND FILM NIEUWS bioscoop van de Wolft' Cinema Groep is voltooid verwacht hij niet dat het Louis Hartlooper Complex een grote terugloop in bezoekers zal krijgen. 'Zo'n megabioscoop trekt een heel ander publiek en daarbij zitten zij aan de andere kant van het spoor. Al het publiek uit de binnenstad trekt dus naar ons toe,' aldus Stelling. Met vier filmzalen, een auditorium, een expositieruimte, een salon, een café, meerdere barretjes en flink wat kantoorruimte heeft het complex alles in huis om kunst in al haar facet ten aan bod te laten komen. Culturele organisaties kunnen hier gratis verga deren en Tumult, het debatcentrum dat kantoorruimte huurt in het com plex, organiseert wekelijks debatten waarbij maatschappelijke, politieke of culturele onderwerpen aan de orde komen. Ook zullen er diverse literaire activiteiten plaats gaan vinden. Stelling:'Zo zijn er veel schrijvers die een geheime jeugdliefde blijken te hebben met film. Daar kunnen we natuurlijk fantastische thema-avonden omheen maken.' Wat de filmvertoning betreft is het de bedoeling vooral de artistiek bete re films te vertonen. Het begrip 'kwetsbare film' zul je uit de mond van Stelling niet horen. Hij spreekt liever over de auteursfilm.'Films met de persoonlijke signatuur van de maker hebben de voorkeur. Dat kun nen films zijn van een bekende regis seur, maar ook van een onbekende filmmaker. Daarbij vind ik het belang rijk dat wanneer een groot filmma ker een slechte film maakt, deze ook wordt geprogrameerd.Al is het maar om een totaalbeeld te kunnen schep pen van een oeuvre.' Klassiekers en minder toegankelijke films worden geprogrammeerd in de cinematheek, een zaal die helemaal is ingericht in de stijl van de jaren twintig. 'Eigenlijk is het natuurlijk afgelopen met de film. Niemand praat erover, maar toekomst zit er niet meer in de filmvertoning', zegt Stelling.'Er is gekocht voor mijn kinderen. Bij het Kruidvat nota bene, voor eenzelfde bedrag dat je kwijt bent wanneer je de film in de bioscoop gaat zien! Wat overblijft is het sociale aspect. Exploitanten moeten omstandighe- momenteel sprake van een soort vir tuele revolutie. Alles is te downloa den van het Internet en al twee maanden nadat films in première zijn gegaan, zijn ze te koop op DVD. Zelf heb ik Finding Nemo al den creëren die maken dat mensen blijven komen naar filmvertoningen op het witte doek. In het Louis Hartlooper Complex hebben we hiervoor naar mijn mening de juiste sfeer weten te creëren.' Foyer Architect Groep ES"TE architecten, computervisualisatie 3idee Tijdens een recent werkbezoek van de ministers Peijs en Dekker aan het in ontwikkeling zijnde Utrechtse Stationsgebied, werd er ook informatie verstrekt over de megabioscoop van de Wolff Cinema Groep die er zal verrijzen. Naar verwachting zal tijdens de eerste helft van 2006 gestart worden met de bouw van de achttien zalen tellende bioscoop. De opening zal plaatsvinden gedurende de eerste helft van 2007. De Wolff megabioscoop zal 5.060 stoelen tellen die zijn ondergebracht in vijf typen zalen. De zalen variëren in groot te van 750 stoelen tot en met 120 stoe len. De schermen lopen van wand tot wand en de zalen worden uitgerust met THX-technologie. Uit de persinformatie blijkt tevens dat enkele zalen zullen worden uitgerust met digitale projectie technologie. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 16