Het grote talent van Nederland Nederlandse films in aantocht Op de set van Vet hard! Krabbé en Decleir in gijzelingsdrama De Kameleon 2 in productie Terwijl Director of Photography Rolf Dekens de camera aan het inspecteren is voor de volgende scène in een parkeergarage van de Amsterdamse RAI, staat regisseur Tim Oliehoek, zonder dat zij het zich beseffen, nieuwsgierig mee te kijken over de schou der van een BNN ploeg die op bezoek is op de set. Ontspannen kijkt Oliehoek toe of de jongens de voorbereidingen wel mooi genoeg in beeld brengen. 22 02-09-04 De dominee, distribu teur A-film Distribution 16-09-04 Stille nacht, distributeur Moonlight Films 16-09-04 Cool! A-film Distribution 23-09-04 Simon, distributeur A-film Distribution 29-09-04 K3 en het magische medaillon, distributeur Independent Films 30-09-04 Ellis in glamourland, distributeur Independent Films 14-10-04 Snowfever, distributeur A-film Distribution 04-11-04 Gay, distributeur RCV Film Distribution 17-11-04 Pluk van de petteflet, distributeur Warner Bros. 02/09- Amazones, distributeur 12-04 A-film Distribution 16-12-04 Floris, distributeur Independent Films 16-12-04 Erik of het klein insec tenboek, distributeur UIP 30-09-04 14-10-04 04-11-04 17-11-04 02/09- 12-04 16-12-04 16-12-04 Door Jeroen Huijsdens We bevinden ons op de set van Vet hard!, de dolkomische actiefilm die de vijfentwintig jarige Oliehoek en zijn vaste cameraman Rolf Dekens in 2005 definitief zal doen doorbreken. Het bewijs van hun kwaliteiten zal niet beperkt blijven tot Nederland, ook Hollywood zal opkijken van Oliehoek en Co. Op de vraag of we de jongens gaan verliezen aan het Mekka van de filmindustrie, zegt hoofdrolspeler Jack Wouterse: 'Ja, absoluut en wel na deze film.Tim is zo ontzettend getalenteerd. Hij denkt heel erg in fragmenten en weet precies wat hij wil.' Genen Ondanks het aanzienlijk budget van 3,7 miljoen euro, lijken Oliehoek en Dekens, die - zo blijkt uit diverse gesprekken - in een adem met elkaar genoemd moeten worden, niet te bezwijken onder te grote verwachtingen. In tegendeel, de stem ming op de set is onvoorstelbaar ont- V.l.n.r. Kurt Rogiers, Cas Jansen en Jack Wouterse Ellis in glamourland HOLLAND FILM NIEUWS Foto's Jaap Vrenegoor spannen.'Ik heb heel wat meegemaakt, maar ik word hier zo ontzettend vrolijk van,' zegt setfotograaf Jaap Vrenegoor. 'Die jongens zijn zo enthousiast en pro fessioneel, die gun je toch een Chocomel!' Waar komt dat toch vandaan? Wat is het geheim van die jongen die zijn debuut maakte met 1535: spoor 1 en onlangs de korte film The Horseless Prince afle verde? 'Het zit gewoon in z'n genen', zegt Jack Wouterse. Wouterse speelt in de film de rol van Benny, een crimineel die uit de cel komt en een normaal leven wil leiden. Hij hoort al snel dat zijn pleegvader op sterven ligt en drin gend een levertransplantatie nodig heeft. Samen met zijn 'broer' Koen gaat hij op zoek naar geld voor de operatie. Dat brengt hen in krankzinnige situaties vol explosies en vliegende auto's. Maltha Vet hard! is gebaseerd op de Deense succesfilm Old Men in New Cars. Het was producent San Fu Maltha die onmiddellijk aan Tim Oliehoek moest denken toen hij de film zag tijdens een Noors filmfestival. Maltha had zijn oog reeds op Oliehoek laten vallen toen deze op de middelbare school met beperkte middelen de actiefilm Buy or Die in elkaar zette. Als jongen droomde Oliehoek al van een carrière in de film wereld. Zijn grote voorbeeld was Dick Maas.'Hij is veel beter dan Dick Maas', zegt een anonieme bron op de set van Vet hard! 'Maas ziet zijn acteurs als obstakels in zijn actiescènes,Tim geeft ze de juiste plaats.' Ook Jack Wouterse zet zijn enthousi asme nog even voort:'Let op, dit wordt echt de hit van 2005.Alle jon getjes vanaf twaalf jaar zullen hier enthousiast over zijn! Ik vind het ook helemaal te gek. Dit is echt cowboy- 'tje spelen.' Jeroen Krabbé en Jan Decleir spelen de hoofd rollen in Off Screen, de film over het gijze lingsdrama dat zich twee jaar geleden in Amsterdam afspeelde in de Rembrandttoren. Een verwarde man gijzelde een groep mensen omdat hij boos was over het beleid van Philips op het gebied van breedbeeldtelevi sies. Volgens een ANP bericht is Philips erg onge lukkig met de film. Op verzoek van Philips is de naam van bestuursvoorzitter Gerard Kleisterlee in ieder geval al uit het script ver dwenen, zo is onder meer bevestigd door pro ducent Reinier Selen van Rinkel Film Productions (Van God los). Voor presentatrice Astrid Joosten is er een bijrol weggelegd. Off Screen wordt geregisseerd door Pieter Kuipers (Van God los) en zal in januari 2005 door Independent Films worden uitgebracht Bron: Robbert Blokland -ANP. Jan Decleir blijft voorlopig aan het filmen. Hij speelt namelijk ook een hoofdrol in het ver volg op de succesvolle film De schippers van de Kameleon. De opnamen van deel twee zijn inmiddels van start gegaan. Maarten Spanjer, Gijs Scholten van Aschat, Joep Sertons, Rense Westra en Dominique van Vliet doen allemaal weer mee. De echte hoofdrollen van Hielke en Sietse Klinkhamer worden weer gespeeld door Jos en Koen van der Donk. Steven de Jong neemt opnieuw plaats in de regiestoel. De Kameleon 2 wordt door Independent Films gedistribueerd. De première staat gepland voor 29 juni 2005. HOLLAND FILM NIEUWS - 23

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 22