'Je laat toch ook geen hoofd stuk uit Oorlog en Vrede weg?' "*P"3Ni Gerben Kuipers gaat voor het spektakel op locatie Een unieke ervaring moet het worden volgens Gerben Kuipers, de man achter CineMec in Ede en Taxon Events. Een film over de brug bekijken óp de brug waar de film zich afspeelt. Op woensdag 15 september wordt A Bridge Too Far van regisseur Richard Attenborough vertoond op de Arnhemse John Frostbrug. Maar liefst 2.500 zitplaatsen wor den er gerealiseerd op de brug waarover één van de belang rijkste doorgaande wegen van Arnhem loopt. Een hele opera tie dus. Door Marije Sietsma De film wordt vertoond in het kader van de 60e herdenking van de Slag om Arnhem.'Er komen zon 200 vete ranen en mensen die de slag zelf heb ben meegemaakt. Zij krijgen natuur lijk een ereplaats vooraan.' De rest van de zitplaatsen is vrij toegankelijk. De film wordt omlijst door een spectacu lair programma waarbij onder andere tientallen parachutisten en vliegtui gen zullen landen in de buurt van de brug. Even leek het erop dat de organisato ren van de Airborne herdenkingen de film wilden inkorten als 'gebaar naar het publiek'. De bijna drie uur duren de film zou een te lange zit worden. 'Het eerste uur is nogal langdradig', zei de voorzitter van de Stichting Airborne Herdenkingen in De Gelderlander. Dus dat zou volgens hem prima weggelaten kunnen wor den. Kuipers is het hier absoluut niet mee eens:'Je laat toch ook geen hoofdstuk uit Oorlog en Vrede van Tolstoj weg omdat het boek anders te dik wordt? Je doet het goed of je doet het niet! Wanneer ze de film willen inkorten gaat het gewoon niet door.' Om dat te voorkomen is inmiddels overeen gekomen dat de film toch in de oorspronkelijke versie vertoond zal worden. 'Het leuke van een film vertonen op een buitenscherm is dat het de men sen bijblijft', zegt Kuipers.'Jaren later weten mensen nog precies waar en wanneer ze de film gezien hebben.' Met dit soort buitenvertoningen wil hij mensen laten ervaren dat het ont zettend leuk is om met veel mensen te genieten van een film:'Het is heel anders dan thuis alleen een film kij ken. Wanneer er een lachsalvo door een publiek van zo'n omvang gaat, is dat echt fantastisch.' Speciaal voor dit soort buitenverto ningen is Kuipers' bedrijf Taxon Events in het bezit van een buiten scherm van maar liefst 200 nr. De geluidsinstallatie van een popfestival maakt de filmvertoning compleet. 'Alleen met een goed idee ben je er nog niet', aldus Kuipers.'Je moet met alles rekening houden: de stroom voorziening, er moet genoeg koffie zijn en wanneer het weer tegenzit moet er bijvoorbeeld ook genoeg regenkleding zijn.'Voor de 15L heeft hij nog een hoop te regelen dus. 'Maar wat voor weer het ook is, we gaan er een flink spektakel van maken.' De brug waar het allemaal om draait inA Bridge Too Far: de Arnhemse John Frostbrug. Foto Marije Sietsma. HOLLAND FILM NIEUWS - 27

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 26