Start filmfestivalseizoen Wat brengen de festivals? filmfestivals De maand september komt weer in zicht en dat betekent tra ditioneel ook weer de start van het filmfestivalseizoen. De drie festivals die ook dit jaar de aftrap geven zijn Film by the Sea, het Nederlands Film Festival en Vlaanderen. 31 Door Jeroen Huijsdens Film by the Sea speelt zich dit jaar opnieuw af op twee plaatsen. Natuurlijk is er het negen dagen tel lende festival in Vlissingen, dat start op 10 september en zijn slotavond beleeft op 19 september. Daarnaast doet ook Scheveningen weer mee en wel van 13 tot en met 17 september. Het programma daar is vergelijkbaar met dat in Vlissingen. Film by the Sea opent dit jaar in Vlissingen met de Jim Carrey film Eternal Sunshine of the Spotless Mind. De nieuwe film van Theo van Gogh Cool! met Katja Schuurman en Johnny de Mol is de openingsfïlm van de Scheveningen- editie. De jury van de festivalcompeti tie bestaat dit jaar uit Heleen van Royen, Hans van Mierlo, Manon Uphoff, Pieter Verhoeff, Ineke Houtman en Jasperina de Jong. De jury staat voor de derde maal onder leiding van Rinus Ferdinandusse. Het volledige programma van Film by the Sea is vanaf 2 september te bestude ren op www.filmbythesea.nl. Utrecht In Utrecht zal er van 22 september tot en met 1 oktober ongetwijfeld Eternal Sunshine of the Spotless Mind (A-film), openingsfilm van Vlissingen veel worden gesproken over het film- stimuleringsbeleid van de overheid. Want tegen die tijd is duidelijk op hoeveel steun de Nederlandse film sector nu daadwerkelijk nog kan reke nen vanuit Den Haag. Wat de uitkomst ook is, films worden er volop ver toond. Het festival opent op 22 sep tember met Simon, de nieuwe speel film van EddyTerstall. Regisseur Jean van de Velde wordt geëerd als Gast van het Jaar. Tijdens het programma onderdeel In the Picture wordt er aandacht besteed aan het werk van Paul Verhoeven, Nico Crama en de kinderen die de hoofdrol speelden in veel recente familiefilms. Natuurlijk ontbreekt het complete jaaroverzicht van de Nederlandse film ook niet. Het programma van het Nederlands Film Festival wordt onder meer bekend gemaakt via www.filmfestival.nl. Vlaanderen Net als tijdens de vorige der tig edities zal filmmuziek ook dit jaar een belangrijke rol spelen tijdens het Internationale filmfestival van Vlaanderen. Van 5 tot en met 16 oktober staat Gent bol van de films en de aanverwante programma's. Meer dan 200 films zullen er worden vertoond. Vooral de uitreiking van de World Soundtrack Aivards op 9 oktober belooft weer een hoogtepunt te worden. Die avond zal er een optreden plaatsvinden van Elmer Bernstein, componist van muziek voor Fahrenheit 9/11, The Magnificent Seven en The Great Escape. Voor het program ma kun je vanaf 22 septem ber terecht op de website www. filmfestival.be. HOLLAND FILM NIEUWS -

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 30