teasers 34 grens te overschrijden en het onbe kende te trotseren, lijkt het erop dat hij met deze dappere daad de toe komst van het dorp voor altijd zal ver anderen. Shall We Dance? (14 oktober) Regie: Peter Chelsom. Cast: Richard Gere, Susan Sarandon, Jennifer Lopez John Clark, een man met een goede baan, een charmante vrouw en een liefdevolle familie, voelt dat er iets mist in zijn leven. Elke avond, als hij in de trein zit, ziet John een prachtige vrouw uit het raam van een dans school staren. Op een avond besluit hij uit de trein te stappen en dansles sen te nemen, in de hoop haar te ont moeten. Hij probeert deze nieuwe hobby angstvallig geheim te houden voor familie, vrienden en collega's. Als de danslerares ziet dat hij zich met volle overgave op het dansen stort, besluit ze hem te helpen om te zor gen dat hij een kans maakt om een danswedstrijd te winnen. CINEMIEN Gegen die Wand (2 september) Onstuimige tragische liefdesgeschie denis; won al tal van filmprijzen waar onder Gouden Beer voor Beste Film (Berlinale 2004). De mooie Sibel en de roekeloze Cahit beginnen een schijnhuwelijk om de regels en beper kingen van Sibels conservatieve fami lie te ontvluchten. Eenmaal getrouwd sluipt de liefde alsnog hun gezamen lijke leven binnen... La Finestra di Fronte (24 september) Giovanna's man neemt een verwarde oude heer mee naar huis. Giovanna ontdekt steeds meer feiten uit diens mysterieuze verleden.Tegelijkertijd projecteert ze haar eigen verlangens op de onbekende buurman die ze bespiedt via haar keukenraam... Caterina va in Citta (14 oktober) Italiaanse steracteur Sergio Castellitto als een wraakzuchtige, ambitieuze leraar boekhouden die met zijn gezin netje naar Rome verhuist op zoek naar erkenning en respect. Hij vestigt al zijn hoop op zijn dertienjarige dochter Caterina, die hij dwingt vriendschappen te sluiten met klasge noten uit belangrijke families... COLUMBIA TRISTAR FILMS 13 Going on 30 (12 augustus) Regie: Gary Winick. Cast: Jennifer Garner, Mark Ruffalo, Judy Greer. Een dertienjarig meisje wenst zichzelf dertig. Ze weet niet wat haar over komt! FILMMUSEUM Silent Waters (29 juli) Regie: Sabiha Sumar. Cast: Kirron Kerr Indrukwekkende Gouden Luipaard winnaar (Locarno 2003) vertelt over de opkomst van het moslimfunda mentalisme in Pakistan eind jaren '70. The Apartment (12 augustus) Regie: Billy Wilder. Cast: Jack Lemmon, Shirley Maclaine. Scherpe komedie over de mores van het Amerikaanse bedrijfsleven van de jaren vijftig. De film werd in 1960 voor tien Oscars genomineerd en won er vijf. Aaltra (9 september) Regie: Bénoït Déléphine Gustave Kervern. Cast: Bénoït Déléphine Gustave Kervern. Bijrollen:Aki Kaurismaki, Bénoït Poelvoorde. Aaltra is de definitieve euro-roadmo- vie voor rolstoelers. Onderkoelde, tra gikomische oneerbiedigheden uit Wallonië, in schitterend zwart-wit cinemascope, met een minimum aan woorden en aan het einde van de rit: een bekende Fin. INDEPENDENT FILMS Around the World in 80 Days (12 augustus) Regie: Frank Coraci. Cast: Jackie Chan, Steve Coogan.Jim Broadbent. Phileas Fogg sluit als uitvinder een weddenschap af, dat hij de wereld rond kan reizen in 80 dagen. In deze race tegen de klok krijgt hij hulp van zijn butler, Passepartout, en een Franse kunstenares op zoek naar inspiratie, Monique. Het reisgezel schap belandt van het ene spannende avontuur in het andere! Tivisted (26 augustus) Regie: Philip Kaufman. Cast:Ashley Judd, Samuel L. Jackson en Andy Garcia. Rechercheur Jessica Shepard wordt op een zaak gezet van een serial kil ler. Het onderzoek wordt echter erg persoonlijk, als blijkt dat de slachtof fers mannen zijn, waarmee zij ooit een relatie heeft gehad. Haar collega's vertrouwen het dan ook niet meer als blijkt dat Jessica hoofdverdachte wordt van haar eigen moordzaak... K3 en het magische medaillon (29 september) Regie: Indrea Siera. Cast: Kathleen, Kristel, Karin en Paul de Leeuw. De meisjes van K3 gaan aan de slag in hun droomhuis. Wat ze niet weten, is dat er ergens in het huis een waarde vol medaillon verstopt zit. In dat medaillon zit een geest verscholen die al je wensen in vervulling kan laten gaan. Hopelijk weten de drie meiden het medaillon uit handen van de boef Gaspini te houden! Independent Films vanaf nu online! www.independent.nl Ellis in Glamourland (30 september) Regie: Pieter Kramer. Cast: Linda de Moljoan Collins en Chris Tates. Een verfrissende komedie over een alleenstaande moeder, die meedoet aan de cursus 'Hoe trouw ik een miljonair'. Samen met haar medecursisten zet Ellis haar nagels in rijke heren op de golf club, cocktailparty's en familiefeesten. Met resultaat! Drie totaal verschillende mannen bie- HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 33