teasers UNITED INTERNATIONAL PICTURES Na een fantastische juli-maand. kun je ook dit hele najaar niet om UIP heen. Maar liefst zeven ijzersterke films met (cliché, maar waar!) voor elk wat wils. Sbaun of the Dead (12 augustus) Regie: Edgar Wright. Cast: Simon Pegg, Nick Frost, Kate Ashfield, Lucy Davis, Bill Nighy. De eerste romantische zombie kome die! Chronicles of Riddick (19 augustus) Regie: DavidTwohy. Cast: Vin Diesel, Judi Dench,Thandie Newton, Yorick van Wageningen. Vin Diesel keert terug in de rol van de raadselachtige antiheld Riddick in dit explosieve ruimte sf spektakel. The Stepford Wives (26 augustus) Regie: Frank Oz. Cast: Nicole Kidman, Bette Midler, Matthew Broderick, Christopher Walken, Faith Hill, Glenn Close. Hedendaagse zwarte komedie. Joanna verhuist van New York naar Stepford, waar de vrouwen verdacht volgzaam zijn en een gelukzalig genot scheppen in het huishouden. Langzaam maar zeker ontdekt Joanna de verschrikke lijke waarheid... The Bourne Supremacy (9 september) Regie: Paul Greengrass. Cast: Matt Damon, Franka Potente, Joan Allen, Brian Cox, Julia Stiles. De jacht op Jason Bourne is weer geo pend in dit spannende vervolg. The Terminal (16 september) Regie: Steven Spielberg. Cast: Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Stanley Tucci. Fantastische film over een man wiens paspoort bij aankomst op Kennedy Airport ongeldig is geworden. Hij mag de VS niet in en blijft noodgedwon gen op het vliegveld wonen dat na verloop van tijd zijn hele wereld wordt. Collateral (30 september) Regie: Michael Mann. Cast:Tom Cruise, Jamie Foxxjada Pinkett- Smith. Superspannende film waarin een taxi chauffeur onder dwang een huur moordenaar van klus naar klus moet brengen. Hij moet een manier vinden om zichzelf en het laatste slachtoffer te redden... Shark Tale Haaiensnaaier (7 oktober) Animatiefilm met in de originele ver sie de stemmen van Robert DeNiro, Will Smith,Angelina Jolie, Renée Zellweger, Martin Scorsese en Jack Black. Wie niet sterk is, moet gehaaid zijn! Wat Shrek was voor de zomer, wordt deze 'coole' computeranimatiefilm voor het najaar. WARNER BROS. Dan heb je de afgelopen jaren heel wat films uitgebracht, met wisselend succes, dat is waar, maar met passie en idealen en wat komt er dan uitein delijk van je terecht? Als je niet oppast, drink je te veel. Alles al een keer gezien. Potter 1, 2, 3 en 4, what's next? En terwijl je zo bespiegelend door de stad loopt, denk je,'zal ik de zonsondergang nog halen en hoe dan?' Nee, ik ben niet plotsklaps depressief geworden. Dit is het gevoel van Before Sunset van Richard Linklater, de eerste film die wij in september zullen uitbrengen onder ons nieuwe Warner Independent Pictures label. Een prachtig vervolg op Before Sunrise, ook met Ethan Hawke en Jury Delpy. Meer nieuwe juweeltjes komen er aan, wat te denken van John C. Reilly in Criminal, of nog beter, Michael Caine, Christopher Walken en Joshua Lucas in Around the Bend. In 2005 gaan we A Very Long Engagement uitbrengen van Amélie regisseur Jean-Pierre Jeunet. Het wordt weer prachtig in de bioscoop! Warner gaat arthouse en die Pluk, die Ocean's 12 en die nieuwe Botman film, die doen we er gewoon bij Catwoman Strak in het kattenpak Before Sunset Met zon film hoop je dat de zon nooit ondergaat A Cinderella Story De botox versie van de gemene stief moeder Yu-Gi-Oh Niks er van vinden, draaien en binnenlopen 36 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 35