spotlight Drie augustus jongstleden had hij er veertig dienstjaren opzitten bij Jogchem's Theaters. Al die tijd is hij met even veel plezier naar zijn werk gegaan. Zijn naam? Gijs Kramer. Zijn functie? Hoofd per soneelszaken. Veertig jaar in dienst. Dat bete kent toch dat je er een punt ach ter kunt zetten? 'Formeel kan ik op 1 augustus 2005 weg, omdat ik gebruik kan maken van de regeling van veertig dienstjaren, mits je ook 58 bent. Ik heb de beslis sing nog niet genomen. Mijn werk is heel belangrijk voor me. Ik schuif er veel voor opzij. Ik ben inmiddels wel over het punt heen dat ik zit te balen als het mooi weer is, omdat het dan weer niks wordt met de recette, haha- ha.' Kun je uitleggen waarom het werk zo belangrijk voor je is? 'Het klinkt misschien mar, maar ik doe het gewoon met heel veel ple zier. Ik heb al die jaren mijn vakantie zo gepland dat er op dat moment geen lonen gedaan hoefde te worden. Sinds twee jaar houd ik mij bezig met het personeel, de lonen en alles wat erbij komt. Ik wil graag weten wat het 38 - HOLLAND FILM NIEUWS voor mensen zijn. Mensen moeten een gezicht krijgen en niet alleen nummers zijn. Dat vraagt wel enige inspanning, want we hebben toch een verloop van zon vijftig procent per jaar.' Hoeveel mensen werken er bij Jogchem's Theaters waar jij dus alles van af weet? 'Pakweg driehonderd. Daarvan zijn er zo'n zestig fulltime in dienst en circa vijftig vaste parttimers. De overige zestig procent is op tijdelijke contractbasis.' Zijn werknemers in de loop van de jaren anders geworden? 'Ja, persoonlijk heb ik de indruk dat ze minder betrokken zijn bij wat ze aan het doen zijn.Terwijl het bedrijf toch veel in ze investeert, bijvoor beeld met agressietrainingen.' Wat beschouw je als de meest ingrijpende verandering die je hebt meegemaakt? 'Zonder meer de splitsing van de zalen in de jaren zeventig. We zijn begonnen met een paar mono thea ters die gaandeweg zijn opgedeeld in meerdere kleine zaaltjes. Toen ik hier kwam, was het Grand Théatre een bioscoop annex schouwburg met 860 stoelen. De drieëndertig mensen die er op een dinsdagavond in zaten, vond je niet meer terug. Het mooie was dat je zag dat die veranderingen ook rendeerden.' Wat was eigenlijk je eerste erva ring met het bioscoopbedrijf? 'Ik was vijf. Mijn broer was operateur bij City in Amersfoort. Hij nam me mee en liet me door het venster de zaal in kijken. De bedrijfsleider wilde niet dat er iemand anders in de cabi ne kwam. We zaten daar toen we hem de trap op hoorden komen. Ik ben toen ik in zo'n oude vuilnisbak gaan zitten. De bedrijfsleider zou toch zo weer weg zijn. Maar de man had een spraakzame bui en ging op de vuilnis bak zitten.Toen zei mijn broer:'ik wil niet vervelend zijn, maar mijn broertje zit in de prullenbak en die heeft het nu Spaans benauwd.' Sinds die tijd mocht ik gewoon in de zaal zitten.' 0' jaargang nummer 59- augustus 2004 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Frank de Neeve Marije Sietsma Frank Smit Dirk de Lille Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactiecommissie In revisie Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 Email: lifn@worldonline.nl Vormgeving René Gleusteen Schelpenhoek 156 1112 DM DIEMEN Telefoon: 06-54315736 Fax 020-4166375 E-mail: rgvorm@euronet.nl Drukwerk Young Media Group B.V Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van controUed circu- Uition zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewer kers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB) en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters (ANF). Overige geïnteresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Dit kost 30,- (exel BTW) voor zes exemplaren. Abonnementen zijn aan te vragen via 020-6793843. Niets uit deze uitgave i bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindre dacteur. Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bijdrage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofdsponsor) Nationale Bioscoopbon Action Sign Ben Jerry's CineSeat Huizenga Group Jean Mineur MediaVision B.V. Jimmy's Product Popcorn Movietech NICAM Paradiso Entertainment Nederland B.V Screenvision Nederland B.V. Stichting Bio-Kinderrevalidatie Stichting BREIN Stichting Filmtransport/FUmcentrale Nieuwegein B.V. Ticket International Software Trading TixWay United International Pictures B.V. Warner Bros. (Holland) Ii.V. Young Media Group B.V.

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 37