Hij mocht de eer ste uit een reeks van tien vakantiebunga lows in ontvangst nemen die op het terrein van Bio- Kinderrevalidatie geplaatst zullen gaan worden. Dit project heeft de passende titel 'De Baronie' mee gekregen. VARIETY, THE CHILDREN'S CHARITY Sinds 1997 is Bio-Kinderrevalidatie lid van Variety, The Children's Charity, het van oorsprong Amerikaanse fonds dat zich inzet voor het welzijn van kinderen. De ontstaansgeschiedenis van Variety leest als een script voor een klassieke Hollywood film zoals die in de jaren veertig en vijftig volop werden gemaakt. In oktober 1927 organiseerde een vrienden groep in Pittsburgh, Pennsylvania een social club om na hun werk samen te relaxen. Omdat ze allen in de showbusiness werkzaam waren, noemden ze hun club de Variety Club. Op Kerstavond 1928 vindt een medewerker van het Sheridan SquareTheater in Pittsburgh op een bioscoopstoel een achtergelaten baby met een briefje waarop staat dat ze Catherine heet en met het verzoek om voor haar te willen zorgen omdat de moeder al acht kinderen heeft en ze gehoord heeft dat showbusiness mensen een groot hart hebben. Als alle pogingen om de moeder terug te vinden vruchteloos blijken, besluiten de vrienden van de Variety Club het kind onder hun hoede te nemen. Ze noemen haar Catherine Variety Sheridan. Variety naar hun club en Sheridan naar de vind plaats. Zo ontstaat de Variety Club die zich sindsdien inzet voor minder bedeelde kinderen Wat op die bewuste avond ontstond als een spontane, goede daad, groeide uiteindelijk uit tot een wereld wijde organisatie van clubs die zich inzetten voor het wel en wee van kinderen. Kinderen met een lichamelijk handicap, met ernstige gezondheidsproblemen, met leerachter standen en kinderen die het niet zo breed hebben, krijgen dankzij Variety weer mogelijkheden en een betere toekomst. Variety, The Children's Charity, telt inmiddels 53 clubs, ook wel tent genoemd, in vijftien landen over de gehele wereld. Jaarlijks organiseert Variety een internationale conventie waar alle tenten samenkomen om ideeën uit te wisselen en het internationale netwerk van invloedrijke en waarde volle contacten verder uit te bouwen. Dit jaar vond die bijeenkomst plaats in het Australische Sidney. Een delegatie van Bio reisde af naar het land Down Under om ervaringen uit te wisselen, ideeën op te doen en om te bekijken hoe Bio-Kinderrevalidatie nog beter invulling zou kunnen geven aan het lidmaatschap van Variety, The Children's Charity en welke gevolgen en mogelijkheden dit voor de Bio-organisatie zou kunnen hebben. Ze kwamen met enthousiaste verhalen en grootste plannen terug van de internationale conventie. Hoe een en ander uitgewerkt gaat worden, kunt u lezen in een van de komende Bio-Bulletins.

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 4