BIOHUIF Met gepaste trots heeft Bio onlangs de Biohuif in gebruik genomen. De Biohuif is een huifkar die gebruikt kan worden door gezinnen en groepen waarin één of meerdere kinderen een lichamelijke handicap hebben. Het voertuig is ontwikkeld in opdracht van Bio - Kinderrevalidatie door Jon Assink als afstudeeropdacht aan de faculteit Industrieel Ontwerpen van de TU-Delft. Twee maanden werd er door Carosserie Akkermans in Oud Gastel samen met Jon Assink aan de Biohuif gewerkt. Financiering van het project werd mogelijk door de heer Onderdijk, die het geld dat hij ontving voor zijn zestigste verjaardag, volledig schonk aan Bio-Kinderrevalidatie. Hij kwam onlangs samen met zijn echtgenote naar Arnhem om de Biohuif symbolisch aan Bio te overhandigen en in gebruik te laten nemen. AVONTUURLIJKE VAKANTIES Van 25 juli tot en met 7 augustus is het Bio-terrein het decor van de inmiddels legendarische Avontuurlijke Vakanties. Ook dit jaar krijgen tien gezinnen weer een sprankelende vakantie aangebo den die bol staat van de activiteiten voor kinderen. Achttien kinderen, variërend in leeftijd van drie tot dertien jaar, worden door een team van vrijwilligers beziggehouden terwijl hun ouders zich volledig kunnen ontspannen op en rond het terrein van Bio. De groep kinderen bestaat niet alleen uit kinderen met een handicap. Ook hun broertjes en zusjes maken er deel vanuit. Samen krijgen zij een activiteitenprogramma voorgeschoteld dat dit jaar helemaal in het teken staat van het thema circus. Dat betekent onder andere leren jongleren, het imiteren van circusdieren en het maken van een wandschildering en circusmaskers. Ook worden er diverse optredens verzorgd. BIO KRIJCT BIOSCOOP Op niet al te lange termijn moeten de werkzaam heden starten die ervoor zorgen dat er op het terrein van Bio een bioscoop verschijnt die gemakkelijk toegankelijk is voor mensen met een handicap. De ruimte waar de bioscoop in komt is de oude gymzaal die in het verleden ook werd gebruikt voor filmvoorstellingen. De aanwezige apparatuur voldeed echter niet meer. Lange tijd werd er dan ook geen film meer vertoond. Doordat de Harderwijkse bioscoopexploitant Roderick van der Meulen een filmprojector beschikbaar stelde, kwamen eerdere plannen om echte filmvoorstellingen terug te brengen op het Bio-terrein, in een stroomversnelling. Er zal te zijner tijd ook worden bekeken op welke wijze er speciale schoolvoorstellingen kunnen i»

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 5