Leef. Johan Moord op Fortuyn verfilmd in productie 22 Deze maand zijn de opnamen gestart van Leef!, de nieuwe speelfilm van regisseur Willem van de Sande Bakhuyzen en sce narist Maria Goos (Familie, Cloaca). De hoofdrollen in Leef! worden vertolkt door Monic Hendrickx en Peter Blok. De film wordt geproduceerd door IdtV Film (De tweeling, Cloaca). Monic Hendrickx speelt Anna, een levens lustige vrouw van begin veertig. Zij begint een dagboek bij te houden en komt dan tot de ontdekking dat er iets niet goed zit in haar leven. Ze heeft het veel te druk en komt niet aan het echte leven toe. Ze besluit dan ook de bezem er flink door heen te halen. A-film Distribution brengt Leef! In het najaar van 2005 uit. Het nieuwste filmproject van producent Egmond Film heet Johan. Johan is de jong ste in een gezin met elf jongens. Hij is een buitenbeentje. Terwijl zijn broers, die allen zijn vernoemd naar bekende Nederlandse voetballers, uit blinken in de sport en er in doorgaan, wil Johan zich stor ten op muziek. Met vallen en opstaan probeert hij zanger te worden, terwijl zijn broers carri ère maken als profvoetballers. De hoofdrollen in de film worden gespeeld door Michiel Huisman, Johnny de Mol, Caro Lenssen en Huub Stapel. De regie is in han den van Nicole van Kilsdonk (Ochtendzwemmers). Mieke de Jong (De gordel van smaragd, Ochtendzwemmers) schreef het scenario. De distributeur van Johan is nog niet bekend. Voor de eerste keer gaat een Nederlandse speelfilm in première op het Internet. De film wordt gefinancierd door InternetproviderTiscali.Theo van Goghs 06-05 vertelt het verhaal van de moord op Pim Fortuyn. In het verhaal koppelt de regisseur de moord op Pim Fortuyn aan een complot van de ATVD om de politicus het zwijgen op te leggen. Het sce nario is van de hand van Tomas Ross, die in zijn boek De zesde mei dezelfde theorie uit de doeken deed.Thijs Romer enTara Elders spelen de hoofdrollen in de film. Romer speelt een fotograaf die aanwezig is op het Mediapark waar Fortuyn wordt neergeschoten, Elders is een milieu activiste. De rol van Volkert van der Graaf wordt gespeeld door Reinout Bussemaker. In de film worden televisiebeelden van Pim Fortuyn ver werkt. Of de film in de Nederlandse bioscopen te zien zal zijn, en zo ja wanneer, is nog niet bekend. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 21