teasers Wanneer dit gezin een mysterieuze boodschap ontvangt voor een geheime opdracht, reizen zij af naar een afgele gen eiland. Daar ontmoeten zij hun grootste vijand ooit. Ladder 49 (2 december) Regie: Jay Russell. Cast: John Travolta, Joaquin Phoenix, Jacinda Barrett. Ladder 49 is een spannende, indrukwekkende film. Een brandweerman wordt tijdens een zware klus in een bran dend gebouw ingesloten door de vlammenzee.Terwijl zijn collega's van Ladder 49 alles doen om hem te redden, hangt zijn leven aan een zijden draadje. Princess Diaries 2: The Royal Engagement (16 december) Regie: Garry Marshall. Cast: Julie Andrews, Anne Hathaway, Hector Elizondo. Princess Diaries 2 begint waar het eerder onvergetelijke avontuur van Prinses Mia is geëindigd: Mia is er klaar voor Prinses van Genovia te worden. Dit gaat echter niet zomaar. In de Genoviaanse wet staat namelijk dat prinses sen eerst moeten trouwen voordat zij de troon mogen bestijgen. Princess Diaries 2 is een komedie over de zoek tocht naar de prins op het witte paard. CINEMIEN Caterina Va In Citta (14 oktober) Regie: Paolo Virzi. Cast: Sergio Castellitto, Alice Teghil, Antonio Carnevale. De mislukte vader van Caterina heeft al zijn hoop gevestigd op zijn dochter, die zelf andere plannen heeft. A.K.A. (28 oktober) Regie: Duncan Roy. Cast: Matthew Leitch, Diana Quick, Bill Nighy, Peter Youngblood Hills. Het waargebeurde frauduleuze dubbelleven van de mis bruikte achttienjarige Dean, verfilmd in driedelig split- screen. 5x2 (18 november) Regie: Francois Ozon. Cast:Valéria Bruni-Tedeschi, Stéphane Freiss. Francois Ozon belicht in omgekeerde volgorde vijf fasen in de relatie van een hedendaags koppel. The Snow Walker (16 december) Regie: Charles Martin Smith. Cast: Barry Pepper, Annabella Piugattuk, James Cromwell, Robin Dunne. Een piloot vliegt een ziek meisje vanaf de Noordpool naar een ziekenhuis, maar crasht onderweg, zodat een strijd op leven en dood in de sneeuw ontstaat. COLUMBIA TRISTAR FILMS Hellboy (14 oktober) Regie: Guillermo delTorro. Cast: Ron Perlman,John Hurt, Selma Blair. Anacondas: The Huntfor the Blood Orchid (11 november) Regie: Dwight H. Little. Cast: Johnny Messner, Morris Chestnut. The Forgotten (25 november) Regie:Joseph Ruben. Castjulianne Moore, Dominic West. Christmas With the Kranks (9 december) Regie: Joe Roth. Cast:Tim Allen, Jamie Lee Curtis. FILMMUSEUM Fat her and Son (21 oktober) Regie: Aleksandr Sokoerov. Cast: Andrei Shchetinin. Father and Son is het tweede deel van een nog niet vol tooide 'familietrilogie'. Na Mother and Son stelt Sokoerov in dit deel de liefde tussen Vader en Zoon centraal. De regisseur, die vorig jaar het bioscooppubliek verraste met het uitbundige Russian Ark (2002), keert met deze film terug naar de hermetische stijl van zijn eerdere films. Father and Son won in 2003 tijdens het filmfestival van Cannes de FIPRESCI-prijs van de internationale filmkritiek. Heimat 3 (11 november) Regie: Edgar Reitz. Na tien jaar is er dan eindelijk een indrukwekkend vervolg op Heimat 1 en 2. De delen zullen gaan toeren in het film huis circuit. Geef je over aan 11 'A uur magistrale cinema. LI Dono (16 december) Regie: Michelangelo Frammartino. Zwijgende film in de geest van Hukkle, over het leven in een Siciliaans dorpje. INDEPENDENT FILMS Verborgen gebreken (28 oktober) Regie: Paula van der Oest. Cast: Henny Orri, Priscilla Kneteman, Monic Hendrickx. Een ontroerende film over de bijzondere ontmoeting van 34 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 33