de oudere dame Agnes en het tienjarige meisje Chrissie, die samen met haar broertje op de vlucht is. Hun toevallig ontstane vriendschap wordt steeds hechter naarmate de buitenwereld hen dichter op de hielen zit. Naar de bestsel ler van Renate Dorrestein. Open Water (25 november) Regie: Chris Kentis. Cast: Blanchard Ryan, Daniel Travis. Gebaseerd op een waargebeurd verhaal, volgt Open Water (ook wel The Blair 'Fish' Project genoemd) het koppel Susan en Daniel tijdens hun duikvakantie.Als ze per onge luk midden op zee achtergelaten worden door een onop lettende bemanning volgt er een uitzichtloze situatie. Floris (16 december) Regie: Jean van de Velde. Cast: Michiel Huisman, Birgit Schuurman. Floris is de spannende avonturenfilm, waarin Floris jr. (Michiel Huisman) zijn vader wil bewijzen dat ook hij een held kan zijn. Samen met Pi (Birgit Schuurman) neemt Floris jr. het op tegen de Hertogin van Gelre (Linda van Dyck),Van Rossum jr. (Daan Schuurmans), Kleine Pier en Sergeant jr. (Kees Boot). www. independentfïlmsnl MOONLIGHT FILM DISTRIBUTION Godsend (4 november) Regie: Nick Hamm. Cast: Robert De Niro, Rebecca Romijn- Stamos, Greg Kinnear. PARADISO ENTERTAINMENT A Home At the End of the World (14 oktober) Regie: Michael Mayer. Cast: Colin Farrell, Robin Wright Penn, Sissy Spacek. Verfilming van het gelijknamige boek van Michael Cunningham, de Pulitzer Prijs-winnende auteur van The Hours, portretteert twee jeugdvrienden, die elkaar weer als studenten tegenkomen. Van de jaren '60 in Cleveland tot de jaren '80 in New York volgen we hun levens en hun vriendschap die bestand is tegen lief en leed. El Cid (14 oktober) Regie: José Pozo. Animatiefilm met stemmen vanTygo Gernandt en Frederique Huydts. Grootsopgezette, Spaanse animatiefilm over de jonge, moe dige Roderigo de Vivar die uitgroeit tot de legendarische, heldhaftige ridder EI Cid. The Door in the Floor (28 oktober) Regie:Tod Williams. Cast: Kim Basingerjeff Bridges. Gebaseerd op John Irvings bestseller Weduwe voor een jaar. Het huwelijk van de extroverte schrijver en schilder Ted Cole en zijn bloedmooie vrouw Marion staat op sprin gen. Na de dood van hun twee zonen blijken ze niet meer in staat gezamenlijk een nieuw leven op te bouwen. Wanneer Ted een zestienjarige assistent aanneemt, verande ren hun levens voorgoed. Resident Evih Apocalypse (4 november) Regie: Alexander Witt. Cast: Mila Jovovich, Jared Harris. In het vervolg op Resident Evil heeft een dodelijk virus zich verspreid over Raccoon City. De enige die in staat is om een ramp te voorkomen, is Alice die gemuteerd is en daardoor nieuwe krachten heeft ontwikkeld. Maar zal dat voldoende zijn? Maria Full of Grace (2 of 9 december) Regie: Joshua Marston. Cast: Catalino Sandino Moreno, Guillied Lopez, Patricia Rae. De zeventienjarige Maria is haar troosteloze leven in Colombia zat. Wanneer ze via een oude kennis een drugs dealer ontmoet, laat ze zich overhalen om drugskoerier te worden. Moreno werd bekroond met de Zilveren Beer voor Beste Actrice in Berlijn. RCV ENTERTAINMENT Sky Captain and the World ofToniorrow (21 okto ber) Regie: Kerry Conran. Cast: Jude Law, Gwyneth Paltrow, Angelinajolie. Meeslepende actie-avonturenfilm met unieke blue screen technologie. Join the Resistance. Gay (4 november) Regie: Tom Six. Cast: Hugo Metsers, Joris van der Sande, Nienke Brinkhuis. De eerste Nederlandse film over de Amsterdamse gay scène. Extravagant! Controversieel! Hilarisch! Pretentieloos! HOLLAND FILM NIEUWS 35

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 34