spotlight Sinds afgelopen zomer is Walter Rijnberg de nieuwe directeur van Bio-Kinderrevalidatie. Als het aan hem ligt gaat Bio een hoofdrol spelen in 'kinderrevalidatie'- Nederland. Waar kom je vandaan? Vanuit diverse organisaties ben ik al heel lang betrokken bij het revalida- tieproces en de kinderrevalidatie heeft daarin mijn hart gestolen.Vanuit Aarconsult, mijn adviesbedrijf dat zich richt op veranderingsprocessen in de gezondheidszorg, heb ik Willem van Tuyll ondersteund bij het 75 jarig bestaan van Bio-Kinderrevalidatie als operationeel directeur. Toen ik ver nam dat Willem met pensioen zou gaan, leek het mij een enorme uitda ging om wat te betekenen voor de kinderrevalidatie in Nederland.' Bioscoopmedewerkers hebben natuurlijk gemerkt dat de traditio nele Bio-collectes uit de bioscoop zijn verdwenen. Zou daar niet iets voor in de plaats komen? 'Niet alleen de medewerkers in de bioscoop hebben dat gemerkt, Bio heeft het zelf ook gemerkt. Wij zou den heel graag willen dat er iets voor in de plaats kwam. Dat is wat moeilijker gebleken dan verwacht. Er leven al wel wat ideeën.' Directiewisselingen gaan altijd gepaard met veranderingen. Wat gaat er veranderen bij Bio? 38 - HOLLAND FILM NIEUWS 'De naam Bio-Kinderrevalidatie dekt de lading niet meer. We zijn al sinds 1995 geen centrum meer waar behandelingen plaatsvinden. We bie den ruimte aan kinderen met een handicap en maken dingen mogelijk die ze voorheen voor onmogelijk hielden. Ik zou graag zien dat de naam daarop aangepast wordt, zon der iets van het oude Bio gevoel te willen missen en die ook de band met de bioscoop blijft symboliseren.' Hoe ziet Bio er over vijf jaar uit? 'We hopen dan in Arnhem het vakantieverblijf uitgebreid te heb ben. Op het gebied van educatie en werkgelegenheid moet er dan een paviljoen zijn waar zo'n veertig afge studeerde ICT'ers een werkerva- ringsbaan hebben. Een grote wens van mij is om hier op het terrein de eerste grootschalig aangepaste bios coopzaal van Nederland te hebben met ruimte voor 50 rolstoelers. Waar denk je financiering van daan te halen? 'Deels uit nieuwe activiteiten in samenwerking met de bioscopen. Deels door te bouwen aan een grote re naamsbekendheid, en natuurlijk door speciale evenementen. We heb ben er nu drie: het Kunstgala, de Golfdag en het Waterfestijn. Maar het belangrijkste is om mijn enthousias me, waarmee ik iedere dag weer aan de klus begin, over te dragen op andere mensen, zodat die het gevoel krijgen dat geven aan Bio het geven aan een toekomst is voor jongeren met een beperking' Heb jij eigenlijk zelf wat met film? 'Ik film zelf heel graag. Op de school van mijn zoon heb ik de leerlingen geholpen zelf een reclamefilmpje voor hun school te maken. Als je het hebt over bioscoopbezoek: ik vind het heerlijk om zeker een keer per maand naar de bioscoop te gaan. Als ik op TV naar een film kijk, val ik in slaap, maar in de bioscoop beleef je de film. Net als bij Bio, daar beleven de jongeren hun mogelijk heden en we vallen zeker niet in slaap.' 10' jaargang nummer 60- oktober 2004 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Frank de Neeve Esther Boersma Frank Smit Frank van der Putte Dirk de Lille Jan Willem Dingemanse Gerard Bunnik Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactiecommissie In revisie Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 E-mail: hfn@worldonline.nl Vormgeving René Gleusteen Schelpenhoek 156 1112 DM DIEMEN Telefoon: 06-54315736 Fax 020-4166375 Email: rgvorm@euronet.nl Drukwerk Young Media Group BV. Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van controlled cirai- lation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewer kers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB) en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters (ANF). Overige geïnteresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Dit kost 30,- (exci BTW) voor zes exemplaren. Abonnementen zijn aan te vragen via 020-6793843. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindre dacteur. Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bij drage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofd sponsor) Nationale Bioscoopbon Action Sign Ben &Jerry's CineSeat Digital Media Solutions Huizenga Group Jean Mineur MediaVision B.V Jimmy's Product Popcorn Movietech NICAM Paxadiso Entertainment Nederland B.V. Screenvision Nederland B.V. Stichting Bio-Kinderrevalidatie Stichting BREIN Stichting Filmtransport/Filmcentrale Nieuwegcin B.V. Ticket International Software Trading TixWay United International Pictures B.V. Warner Bros (Holland) B.V. Young Media Group B.V

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 37