Ombouwen spelcomputers verboden Verbod op omzeiling kopieerbeveiliging beeld- en geluidsdragers Get it Right o O Lespakket over auteursrecht Op grond van artikel 32a van de Auteurswet is het verboden spelcomputers om te bouwen zodat zij illegale kopieën kunnen afspelen. Dit zogenaamde ombouwen waarmee de beveiliging tegen het gebruik van illegale kopieën wordt omzeild is een strafbaar feit.Tevens geven ombouwers anderen de gelegenheid en middelen inbreuken te plegen. De rechter heeft bepaald dat ombouwers hierdoor medeplichtig zijn aan zulke inbreuken. BREIN voert actie tegen ombouwers van spelcomputers. Zij kunnen een verbod op verbeurte van een dwangsom tegemoet zien. In geval van piraterij wordt aangifte gedaan bij de FIOD-ECD die piraterende ombouwers strafrechtelijk aanpakt. Sinds I September 2003 verbiedt de Auteurswet in artikel 29a uitdrukkelijk de omzeiling van kopieerbeveiliging op DVD's en CD's met film en muziek. Dit betekent dat BREIN het verspreiden van zulke illegale omzeilingsmiddelen aanpakt. Daaronder valt bijvoorbeeld ook de publicatie in computertijdschriften (of op Internet) van een handleiding hoe een kopieerbeveiliging te omzeilen. In zulke gevallen zal BREIN een verbod op verbeurte van een dwangsom eisen en voor tijdschriften tevens het terughalen van een publicatie uit de handel. Get it Right is een multimediaal lespakket voor jongeren over auteursrecht en het maken van cultuur, entertainment en informatie. Het lespakket is geïnitieerd door de Stichting Auteursrecht Manifestaties en is in samenwerking met de ministeries van Justitie en Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen ontwikkeld. zcf Vragen die in het program ma aan bod komen zijn: hoe komt een cd tot stand? Een film? Of mode? Of een website en een boek? In Get it Right! komen allerlei mensen aan het woord die hier dagelijks aan werken en hun brood mee verdienen. In een speciaal gemaakte film zien we leden van de populaire Haagse rockband Di-rect aan het werk, in de studio, tijdens optredens of gewoon tijdens het schrijven van muziek. Ook anderen om hen heen komen aan het woord, zoals manager Edwin Jansen en platenbaas Tony Berk. In het lespakket wordt verder aandacht besteed aan auteursrecht. Ook hier is het uitgangspunt de middelbare scholier. Geen vage uitwijdingen over wetsartikelen maar heldere uitleg over situaties die dagelijks voorkomen. Het maken van werkstukken bijvoorbeeld, of het kopiëren van muziek en teksten. Op de speciale website www.auteursrecht.nl/voorjou zijn interviews met ruim 30 mensen die in creatief en/of informatief Nederland een belangrijke rol spelen, zoals Henny Vrienten (over zijn werk als filmmuziek-schrijver), Barbara van Beukering (hoofdredacteur Volkskrant Magazine), Gerrit de Jager (tekenaar van o.a. de Familie Doorzon en Zusje), Ben Sombogaart (regisseur van o.a. De Tweeling en Abeltje) en Jacqueline Govaert (zangeres Krezip). Met Get it Right! krijgen jongeren op een leuke en veelzijdige manier informatie over onderwerpen die hen dagelijks bezighouden! Voor meer informatie zie www.auteursrecht.nl/voorjou

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 19