tic feature internationa 10 GmbH Co. KG TechnicPark D-54550 Daun Tel.: +49(0] 65 92 -95 99 0 Fax: +49 (0) 65 92 - 95 99 99 E-Mail: officeBticket-international.com www.ticket-international.com Groot-Brittannië, Salisbury Griekenland, Athene Italië, Turijn Slowakije, Zilina Zwitserland, Zürich ring.' Engelen:'Bij retail heb je meer te maken met een "productwat verkocht moet worden, terwijl je bij the- atrical werkt met "Film", iets waarmee je toch meer bin ding hebt.'Wolfers:'Wat ik een interessantere vraag vind is: hoe leid je een film zo goed mogelijk door de ver schillende levenscycli heen, in plaats van in korte tijd een hit te scoren. En een heel ander aspect is volgens mij dat de verschillen tussen landen helemaal zal ver dwijnen. Dat zal gebeuren als een film digitaal in één keer door de satelliet wordt gepropt. Dan worden we sales branches. De wereld wordt nog meer één global place en wij vullen nog ergens een fïlmladdertje in.' Als jullie dit landschap zo overzien, wat zouden jullie doen als jullie de leiding hadden van een bioscoopconcern? Van Praag:'Ik zou geen bioscoop meer bouwen. Wat kost zo'n ding?'Wolfers: 'Per stoel? Vier a vijf duizend euro.'Van Praag:'Ik vraag mij af of je dat nog terugver dient.' Danker: 'Ik zou mij concentreren op minder bios copen en meer doeken, goede kwaliteit, en klaar om digitaal te draaien.'Wolfers:'Met groeikernen als Hoofddorp, de omgeving van Arnhem, Houten, Leidsche Rijn, Leiden, zijn er nog genoeg plekken voor multiplexen.' Engelen: 'Ik weet niet of ik a la A-film zelf the aters zou gaan ontwikkelen, maar het con cept is wel inte ressant.'Van der Linden:'Wij heb ben net als A- film te kampen met een volu meprobleem. Onze films krij gen te weinig ruimte. Onze films passen niet in de bestaande com plexen, omdat ons publiek nu eenmaal heel anders is dan dat voor de blockbusters. Dat laat zich niet mengen. Dus ik zou investeren in arthouse bonbonnières in de binnenstad.' Max van Praag (UIP): 'Een docent van een school in Bergen op Zoom heeft voor 1.500 leerlingen Shark Tale ver toond. Die is nog helemaal niet verkrijg baar! Daar zijn ze nog niet mee klaar!' HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 34