Pathé bouwt opnieuw motfies awore Nieuwe bouwplannen Merral Theaters Directie en Utopia en fijne en een f medev Utopoli feestd; antastis /erkers van s wensen u igen ch 2005 op locatie In Den Haag is begonnen met de bouw van het pand waarin ook het nieuwe multiplex van bioscooponderneming Pathé onderdak zal vinden. Het plan waar de bioscoop onderdeel van uit gaat maken, heet Spuimarkt. UTOPOLI S De nieuwe Pathé bioscoop komt op de hoek van de Grote Marktstraat en het Spui, recht tegenover het stad huis. Het maakt onderdeel uit van een groter project dat wordt ontwikkeld Artist Impression: Visual Works (Architectural Presentations Interactive Media) door Pathé en Ontwikkelings Maat schappij Spuimarkt (OMS). Het plan behelst een gebouw van circa 30.000 m2, waarin naast winkels en een bioscoop, ook andere vormen van entertainment worden opgenomen, zoals restaurants. De architect van het plan is Peter Wilson van Bolles Wilson uit Munster. De bioscoop van Pathé gaat negen zalen tellen en krijgt naar verwach ting zo'n 2.400 stoe len. Het theater krijgt haar foyer op de tweede verdieping. Deze wordt gekenmerkt door een grote trans parantie, zoals op de artist impres sion te zien is. De verwachte opening van de bios coop is in 2007. Wanneer precies is nog niet duidelijk, zo liet Pathé directeur Lauge Nielsen Holland Film Nieuws weten. Op de vraag hoe de nieuwe bioscoop zich programma- technisch zal gaan verhouden tot het nabij gelegen Pathé Buitenhof, liet Nielsen weten dat daar nog geen beslissing over is genomen. Hij sluit niet uit dat er hetzelfde zal worden geprogrammeerd als bij Tuschsinki en De Munt in Amsterdam, bioscopen die ook op een steenworp afstand van elkaar liggen. René van Steen, exploitant van onder andere bioscopen in Delft, Hulst, Echt, Geertruidenberg en Harderberg gaat zijn onderne ming opnieuw uitbreiden. De nieuwe exploitatie wordt gereali seerd in Houten, waar aan het bestaande winkelcentrum een flink gedeelte wordt toegevoegd. Het pand zal vier zalen gaan bevatten, elk met rond de 400 zitplaatsen. Er zal ook een ruim Grand Café worden ingepland. De bedoeling is dat het complex in augustus 2007 de deuren zal openen. 1 2 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 36