Paid Korte windows Gouden Platina Films in productie kort W LA 55j JJJJ :..':V. ■.-.-. 31 Wat doe je als je ontevreden bent over de wijze waarop films in Nederland meestal van de grond komen? Dan ga je proberen zelf voor de financiering te zorgen, zo concludeerden Silvester Slavenburgh en Lagestee Film B.V. Silvester Slavenburg, die zijn sporen heeft verdiend in de bouw: 'Het is in onze branche ondenkbaar dat een ondernemer zo aan banden wordt gelegd door gedoe van derden.' Hiermee werd het fundament gelegd voor Paid, een volledig met privé-geld gefinan cierde Nederlandse productie met een internationale cast, waarvan de opnamen onlangs in Amsterdam zijn gestart. Paid is een liefdesverhaal en een gangsterfilm ineen. De hoofdrollen worden gespeeld door Tom Conti, Anne Charrier en Murilo Benïcio. Verder zien we onder meer Guy Marchand, Marie-France Pisier en de Nederlandse acteurs Tygo Gernandt en Manouk van der Meulen. Zij worden geregisseerd door debutant Laurence Lamers die ook het scenario voor zijn rekening nam. Amerikaanse bioscoopexploitanten toonden zich weinig geluk kig met de plannen van Neverland Entertainment om de kerst film Noel binnen een periode van enkele weken in drie verschil lende windows uit te brengen. Op 12 november beleefde de film, met onder meer Susan Sarandon, Paul Walker en Penépole Cruz, zijn bioscooppremière. Vijf dagen later werd de film op Flexplay DVD uitgebracht, een disc voorzien van een techniek die ervoor zorgt dat de film slechts beperkt houdbaar is. Deze release werd gevolgd door een eenmalige televisievertoning via Turner Network Television op 28 november jongstleden. Een grote groep exploitanten kon zich niet vinden in deze wijze van filmdistributie en besloot de film niet te vertonen. 'Wij maken ons zorgen over de release van de film zo kort na de bioscoop première', aldus Kurt Hall, co-CEO van Regal Entertainment Group, de grootste exploitant van het land. Noel werd uiteinde lijk in vijf bioscopen verspreid over het land wel gedraaid. Bron: The Hollywood Reporter De dominee kreeg de Gouden Film nadat de film van regisseur Gerrard Verhage meer dan 100.000 bezoe kers had getrokken. De prijs werd in september in het Amsterdamse restaurant Vertigo overhandigd aan de regisseur en aan hoofdrol spelers Peter Paul Muller en Chantal Janzen. De romantische komedie Ellis in Glamour land bereikte al na drie weken de magische grens van 100.000 bezoe kers en daar mee de status van Gouden Film. Eerder dit jaar ontvin gen ook de makers van In oranje een Gouden Film. De meest recente toevoeging aan het rijtje prijswin naars was viervoudig Gouden Kalf winnaar Simon van regisseur Eddy Terstall. Ook deze film werd bekroond met een Gouden Film. De prijzen worden toegekend door het Nederlands Film Festival en het Filmfonds en ondersteund door Fine B.V ju KAARTVERKOOP- RESERV ERINGSSO FTWARE Moderne oplossing voor kaartverkoop in het bioscoopbedrijf Bedieningsgemak: touch screen of muis toetsenbord Overstappen met behoud van historische informatie Beheer: programmering, rapportages, pashouders Online reserveren via de website van uw theater Ook zonder internetverbinding te gebruiken O© .©(K.OoQQ O O O www.ticketlab.nl info@ticketlab.nl 06-25120606 HOLLAND FILM NIEUWS -

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 54