De enige echte De Exploitanten Top 10 2004 Hier is 'ie dan, de enige echte Exploitanten Top 10 waarin de Waarlijk Machtigen van Bioscoopland worden voorgesteld. In dit roemruchte Jaar 1 na The Lord of The Rings is er heel wat afgezeurd. Het kostte tijd om te beseffen dat The Lord of The Rings 4, 5, en 6 er niet zullen komen. Dus wordt er even niet geplust. Dat is weer even wennen. San Fu Maltha nummer een in de Filmbonzentop, is zo nijdig dat hij nog niet in deze lijst staat, dat hij met het geld van The Lord of the Rings bioscoopjes gaat opzetten. Er zijn heel wat veranderingen in de lijst: in dit jaar van milde depressie hebben we hoofdzakelijk gespeurd naar de exploitanten die positief bezig waren met hun vak. 36 Tekst en samenstelling Dirk de Lille Illustraties Beejay Cartoons 1. Albert Schoemaker en Albert Jan Vos De Snip en Snap of De Positivo's van de Nederlandse Bioscoopwereld belanden met een klap op nummer een. Albert Schoemaker en Albert Jan Vos hebben elkaar gevonden en dat is niet zo verwonder lijk. In tegen stelling tot vele collega 's die alleen de kranten halen met rei- Marokkanen en afgefloten bouw plannen besto ken zij met veel succes de P landelijke pers met ludieke acties en een feil loos gevoel voor entertainment. Niets is Albert te dol: zo wil hij tijdens de première van The Day Af ter Tomorrow het liefst het publiek uit de stoelen spuiten met medewerking van de lokale brandweer. Albert Jan is ietsje zakelijker en waarschuwt dan weer voor de stomerijkosten. De heren hebben nog veel in hun mars en bouwen stiekem aan een mini imperium. Wedden dat het deA&A- bioscoopketen zal worden? 2. Boudewijn Muts en Nico Simon 'Als ik niet door de voordeur kan, dan maar via de achterdeur', dacht Boudewijn Goedgemutst. Na jaren zwoegen voor Kinepolis België con stateerde Boudewijn dat met die amb tenaren en regels in dit land geen zaken te doen viel. Ook van het Belgische zwaaien met enveloppes raakten de ambtenaren niet onder de indruk. Ze kregen meer van het Bouwfonds. Maar Muts versaagde niet en trok met de Luxemburger Simon naar de ingenieurs in Lelystad. In zo'n kale vlakte als Flevoland kunnen ze niet echt veel ambtenaren hebben rondlopen, dacht Muts en jawel, Vlaamse koppigheid wordt beloond. Utopolis opende een state-of-tbe-art in Almere met digitaal kabaal en heeft grootse plannen voor de rest van Nederland. Alleen moet onze Bourgondische Boudewijn zijn Grieks wat opfrissen: Utopolis betekent Stad van Niet Vervulde Dromen. 3. Marten Osinga en Jan van Dommelen De nummer een en twee van vorig jaar nu samen op drie.'Eindelijk ben ik boven Jan', meldde Marten Osinga verguld na de Bios Top 10 vorig jaar. Nu hij de top heeft bereikt heeft Martin besloten om in Terhorne wat vaker de sloep uit te laten op de Friese Meren. Leeuwarden gaat dus in de verkoop, zo fluisteren de wandel gangen. De Koning van Leeuwarden en de Keizer van Bunschoten zijn al gesignaleerd in exquise restaurants waar bon-vivant Jan van Dommelen de Chateau Migraines laat aanrukken en Osinga vertwijfeld in het menu op zoek gaat naar een Broodje Bal. Van Dommelen rust niet op zijn lauwe ren en wil nog meer parels aan de kroon rij gen. Vanuit La Douce France bestuurt hij Jogchem's nog steeds met ijzeren hand. Kroonprins Jordi Wientjes wordt in de coulissen klaar gestoomd en Peter van der Stap bon jourt ('even met Jan overleggen nog steeds met fluwelen hand de films eruit op maandag. Ondertussen nemen Van Dommelen en Osinga nog steeds de zaken door ('Hebben ze hier nou geen karnemelk, Jan?').'Een man, een man een woord, een woord', zegt Osinga, maar bij het des sert voegt hij er snel aan toe:'Maar Josje moet het wel goed vinden!' 4. Lauge Nielsen Onverstoorbaar als altijd heeft Lauge de Randstad dichtgemetseld en zijn de Franse bazen bij Pathé zeer te spreken over hun conciërge in Nederland. Lauge moet met zijn moderne managementstijl wel drin gend op zoek naar een Media Manager. Zijn personeel is dolenthou siast als de krant belt en dan lezen we dingen als: 'Ja, je kan wel zien dat het voetbal is, er zitten alleen nog wat verdwaalde homo's in de zaal.' Ging persoonlijk voor de film Cool! liggen van Theo van Gogh want Pathé wil geen schietende Islamieten in de zaal. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 59