Multiplexbioscoop met maximaal 2.000 zitplaatsen in Apeldoorn Pathé Arena krijgt IMAX bioscoop Nieuwe bioscoop Almelo versterkt regiopositie Amersfoort dichtbij realise ring Eemcentrum 17 De films voor het hele gezin en de overige brede filmprogrammering moeten zorgen voor een gespreide en gevarieerde publiekstoeloop. Het interieur van de bioscoop wordt verzorgd door de Belgische architect Peter Flamend. Immo Nijhof:'Het interieur zal een heel bioscoop gerelateerde sfeer uitstralen. Het wordt een open sfeer waar je je als bezoeker, alleen of met een grote groep mensen, erg prettig voelt.' In het ontwikkelingstraject van de bioscoop wordt samen met de Euroborg nagedacht over het dag- gebruik van de bioscoopzalen. Naast filmvertoningen zijn de zalen straks hoogstwaarschijnlijk te reserveren voor zakelijke bijeenkomsten. Op basis van de huidige inzichten wordt er in november 2005 gestart met de bouw van het zogenaamde Omnisportcentrum in Apeldoorn. Naast een wieler- en atletiekhal bestaat het Omnisportcentrum uit een sporthal, winkels en appartementen. Op het terrein dat ernaast ligt, zal in samenwerking met de Americahal een bioscoop worden ontwikkeld. Dit multiplex, dat door Pathé zal worden geëxploiteerd, zal over tien zalen met maximaal 2.000 stoelen beschik ken. De bioscoop krijgt een directe verbinding met de Americahal. In deze bestaande hal worden beurzen en evenementen gehouden. De totale kosten voor het Omnisportcentrum bedragen bijna 63 miljoen. De gemeente Apeldoorn neemt ruim 33 miljoen voor haar rekening. Aan subsidies is door het Rijk, de provincie, NOC*NSF en derden twintig miljoen euro toegezegd. De opbrengst uit de toegevoegde commerciële functies maakt het geheel kosten dekkend. De oplevering is naar verwachting in 2007. Pathé en IMAX Corporation maakten begin februari bekend dat Pathé Arena de eerste bioscoop in Nederland wordt waar bioscoopfilms in IMAX formaat vertoond kunnen gaan worden. Binnenkort begint de verbouwing van de veertiende zaal van het complex in Amsterdam Zuid- Oost waardoor dit mogelijk wordt. Door de aanpassing is de bioscoop in staat grote Hollywood films, die beschikbaar zijn op het imposante IMAX formaat, te vertonen. Daarnaast kunnen ook originele IMAX 2D en IMAX 3D films worden gedraaid.'Met het IMAX MPX tbeatre system is Pathé in staat snel en kostenefficiënt een IMAX bioscoop aan te bieden in één van de beste lopende bioscopen van Nederland', aldus Pathé directeur Lauge Nielsen in een persverklaring. Dit jaar zullen in ieder geval Robots: the IMAX Experience van de 20th Century Fox film en Cbarlie and the Chocolate Factory: the IMAX Experience van Warner Bros. in IMAX formaat worden vertoond. De nieuwe bioscoop in Almelo aan het Catherina Amaliaplein gaat naar ver wachting in het voorjaar van 2007 open. Projectontwikkelaar Voskamp en het Almelose gemeentebestuur werken verder aan de plannen voor de nieuwe bios coop. De nieuwe bioscoop krijgt de beschikking over vijf zalen met 800 zit plaatsen. Volgens persvoorlichter Schopman zal de bioscoop proberen de posi tie in de regio te versterken en zo meer mensen uit de omgeving te interesse ren voor een bezoek aan de bioscoop. De huidige bioscoop in Almelo, Varossieau, heeft zijn deuren afgelopen maand gesloten wegens het overlijden van eigenaar Hartgers. Het lang besproken Eemcentrum in Amersfoort begint meer vormen aan te nemen. AM Vastgoed is de projectontwikkelaar. De gemeente Amersfoort zal zelf de culturele functies ontwikkelen en beheren. Verantwoordelijk wethouder Jan de Wilde:'Nog nooit waren we zo dicht bij de daadwerkelijke realisering van het Eemcentrum. Er ligt een plan waar draagvlak voor is in de stad en we hebben overeenstemming bereikt met de ontwikkelaar. Nu moeten we met elkaar zorgen dat het Eemcentrum zo snel mogelijk wordt gerealiseerd!' Het Eemcentrum, gelegen in de buurt van het Amersfoortse NS station, bestaat onder andere uit 15.000 m2 kantoorruimte, woningen, grootschalige winkels, een poppodium en een bioscoop. In deze bioscoop, die door Minerva geëxploiteerd moet gaan worden, zullen de bezoekers welkom geheten worden in zeven of acht filmzalen. Samen bieden die zalen 2.300 stoelen. De oplevering is naar verwachting in 2006. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 16