Eindelijk écht op eigen benen Rosbeek Techniek techniek Biedt zich aan: jong bedrijf met jaren ervaring. Rosbeek Techniek is het nieuwe bedrijf van Ronald Rosbeek, bioscoop- technicus. Na onderdeel te zijn geweest van de technische dienst van Pathé Cinemas en mede-eigenaar van Movietech, gaat Rosbeek alleen verder, om zich te concentreren op de leuke dingen van zijn vak. 23 Door Frank de Neeve Thuis bij Ronald Rosbeek staat, net voorbij de voordeur, meteen al een stapel films en in de keuken naast de toegangsdeur tot zijn eigen bioscoop zaaltje, leunt een filmspoeltje noncha lant tegen de muur. Film is Ronald Rosbeeks leven, zoveel is duidelijk. De voormalig mede-eigenaar van Movietech is begin december zijn eigen bedrijf begonnen, Rosbeek Techniek, samen met Annemarieke Visker, die kantoor voor hem houdt. Over Movietech wil hij niet veel kwijt, wel dat hij zich bevrijd voelt, gelukkig zelfs. Hij vindt het een goede stap om alleen verder te gaan. 'Ik wil niet meer van anderen afhankelijk zijn. Als er nu iets mis gaat, dan kan ik het alleen mezelf verwijten.' Als wij hem spreken, is Ronald Rosbeek krap een maand voor zich zelf bezig, maar heeft hij al volop werk.'Er is flinke belangstelling', aldus Ronald,'en dat is erg prettig.'Als beginnend zelfstandige heeft hij de keuze gemaakt er geen duur kantoor op na te houden, om de kosten laag te houden. Maar Rosbeek Techniek is geenpricefighter, benadrukt hij.'Ik heb genoeg te bieden, zoals een hoge kwaliteit en een grote mate van betrouwbaarheid.' Waar denkt Rosbeek dat zijn kracht ligt? 'Mijn kracht is kennis', antwoordt hij direct. 'Ik heb een hele ruime er varing in de bioscoopwereld en kan zaken goed inschatten. Als ik een ope rateur met een probleem aan de tele foon krijg, kan ik door vragen te stel len, bijna tot in detail te weten komen wat er aan de hand is. Dan pak ik de goede spullen, ga naar hem toe en de volgende voorstelling draait hij weer.' Kapot Rosbeek Techniek is certified dealer van Cinemeccanica en Dolby, maar ook voor andere merken kan men er terecht, nieuw of voor reparatie. En is een onder deel niet meer leverbaar, dan kan Ronald, die van huis uit instrumentmaker is, het vaak zelf op de draaibank maken. Als ik hem vraag wat er nou zo leuk is aan zijn vak, vertelt hij over een projec tor waar hij onlangs bij werd geroepen.'Daar was het voorstuk van ontploft en dat heb ik 's avonds laat weer helemaal in orde gekregen. Zoiets is helemaal in mijn straatje. Hoe meer er kapot is, hoe liever,' zegt hij lachend. Of die operateur uit Groningen, die in de kerstvakantie belde dat zijn machine stilstond. 'Ik concludeerde dat er een diode kapot was. Die had hij in huis en ik heb hem beschreven hoe hij die moest vervangen.Twee uur later belde hij terug om te vertellen dat het gelukt was. Hij zei: 'Je moet me niet kwalijk nemen dat ik daarnet zo gespannen was, maar ik had een zaal vol kinde ren. We zijn een uur te laat gestart, maar we hebben iedereen een beker popcorn gegeven en er is niemand weggegaan'. Dat vind ik nou leuk, dan deel ik in de vreugde.' www. rosbeektechniek.nl 078-6763013 (Annemarieke Visker) 06-53334165 (Ronald Rosbeek) Ronald Rosbeek en Annemarieke Visker. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 22