FAQ: Veel gestelde vragen Goud voor Erik en Floris en platina voor Pluk filmtransport r--^,.^ Het bezoek aan de Nederlandse film mag het afgelopen jaar dan zijn teruggelopen, er werden toch gewoon weer Gouden en Platina Films uitgereikt. In elke editie van HFN vindt u op deze plaats antwoord op veelgestelde vragen over het filmtransport. aan nostalgie en daarom zal Warner door middel van haar films aan die behoefte gaan voldoen. Miss Congeniality 2 brengen we uit in maart. Weten jullie nog hoe goed deel 1 was? Dat was toen er nog omzet in de bioscoop werd gemaakt. Terug naar die vervlogen jaren! We kunnen het nog veel beter. Deze zomer: Batman Begins (toepasselijke titel). Over de tijd dat Batman, Batman nog niet was. En het kan nog conservatiever, Sjakie en de chocoladefabriek, het succesnummer van Warner Home Video op DVD en het altijd goed verkopende kinder boek van Roald Dahl, komt na vele jaren opnieuw uit, nu met Johnny Depp onder regie van die ouderwets goede regisseur Tim Burton. We gaan ook terug in de tijd met Harry Potter 4, want die brengen we gewoon als vanouds uit in de kerstvakantie. Dat moet toch een paar miljoen Euro boxoffice kunnen schelen. Misschien gaan we ook terug naar een meer con servatieve manier van booken, eerst twintig prints in de grote steden en over een jaar is Leeuwarden aan de beurt. Floris werd bekroond met de Gouden Film voor het over schrijden van de grens van 100.000 bezoekers. De film van regisseur Jean van de Velde bereikte dit aantal bezoekers voor einde van de kerstvakantie in december. Erik of het klein insectenboek haalde de grens van 100.000 bezoe kers in januari. Daarmee kreeg ook deze productie een Gouden Film. Pluk van de Petteflet behaalde de Platina status. Dat bete kent dat er meer dan 400.000 Nederlanders naar de bios coop gingen om de verfilming van het boek van Annie M.G. Smidt door producent Burny Bos en het regisseurs duo Ben Sombogaart en Pieter van Rijn te zien. De Gouden en Platina Films worden toegekend door het Nederlands Film Festival en het Filmfonds en ondersteund door Fine BV. Wie kan ik bellen met vragen over zendingen en verzendstickers? Het filmtransport wordt verzorgd door de Filmdienst van Gofilex. Huis ter Heidestraat 18 in Zeist telefoonnummer 030-6070880, faxnummer 030-6070888 en e-mailadres filmdienst@gofilex.nl. Hier kunt u terecht met vragen over zendingen, aanvragen van verzendstickers, doorgeven van wijzigingen in zendingen en het wijzigen van locaties en sleutels. Wat moet ik doen als ik een verzendsticker heb ontvangen, terwijl de film toch prolongeert? U dient contact op te nemen met zowel de filmverhuurder als de Filmdienst en ons te informeren over de stand van zaken zodat de film uit het eerstvolgende transport gelaten kan worden. Hiermee voorkomt men dat de film toch wordt meegenomen en/of dat er een manco ontstaat. U ontvangt dan vanzelfsprekend ook geen factuur. Niet alle films zijn woensdagnacht opgehaald. Hoe komt dat? Wat moet ik doen? Het komt voor dat niet alle film zijn opgehaald, terwijl er wel films en reclamematerialen zijn afgeleverd. Dit komt doordat er incidenteel ruimtegebrek is in de auto. De doorzendingen worden altijd mee retour genomen. De films zullen bij het eerstvolgende transport gewoon worden meegenomen. Zet u de films op de daarvoor afgesproken locatie neer. Mochten films langer dan twee weken blijven staan, of staan deze in de weg, neemt u dan contact met ons op. Wij zullen clan een extra transport organiseren.

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 31