spotlight 34 Zonder fiscale aftrekmogelijkhe den, maar met steun van het management van Cinestar Enschede en alle collega's maak ten Ismail Uysal (23) en Jasper Kelderman (22) De cabine, een korte film over een ijverige ope rateur, die achternagezeten wordt door een demoon uit de hel. De geestdrift spat van beide jonge mannen af. Ze hebben geen vra gen nodig om van wal te steken. Ismail: 'De liefde voor film zit bij mij heel diep, ze noemen mij ook wel een lopende filmdatabase. Dat is begonnen met Bollywoodfilms en later ben ik ook van Hollywoodfilms gaan houden. Daarom ben ik in een videotheek gaan werken. Net als Quentin Tarantino, hij is een van mijn voorbeelden.' Jasper:'Bij mij begon het met Jersey Girl (1992). Daarna heb ik alle films van Steven Spielberg bekeken. Wat ik ook een hele mooie film vind is Cinema Paracliso, hoewel de sfeer rondom film en de bioscoop nu heel anders is.' Nu werken jullie bij Cinestar Ismail:'Sinds zes jaar. Ik ben begon nen bij Lumière. En sinds twee jaar ben ik operateur.' Jasper: 'En ik sinds anderhalf jaar, als servicemedewerker.' Dat is heel wat anders dan zelf een film maken. Ismail:'Dat klopt.Toen Jasper en ik elkaar ontmoetten, konden we uren over film praten. Het leek ons heel leuk om zelf eens een film te gaan maken. We hadden al gauw een idee waar het over moest gaan, want hor ror is ons favoriete genre.' HOLLAND FILM NIEUWS Jasper: 'We hebben toen samen een digitale camera gekocht.' Hoe was jullie taakverdeling? Jasper:'Ik heb het scenario geschreven en de regie gedaan. Ook heb ik de film gemonteerd.' Ismail:'Ik heb geacteerd, maar dat kwam omdat we in het begin maar met z'n tweeën waren. Er moet toch iemand acteren. Maar dat is eigenlijk niet mijn ambitie. Ik heb ook wel de camera gehanteerd als dat zo uitkwam.' De film is in Cinestar in het voor programma van de sneak gedraaid. Hoe waren de reacties? Ismail: 'Heel goed. Mensen vonden het origineel, interessant om een opera teur aan het werk te zien en vaak vonden ze De cabine veel leuker dan de sneakfilm.' Wat zijn jullie plannen? Jasper: 'Wij willen allebei naar de Filmacademie. Ik heb twee jaar op de Pabo gezeten, maar ik kreeg daar toch het gevoel dat ik mijn creativiteit niet kon ontwikkelen.' Ismail: 'Jasper gaat meer de regiekant op en ik meer de productiekant. Ik vind het leuk om dingen te regelen, de financiën in de gaten te houden en publiciteit te organiseren. Ik heb Informatiedienstverlening en manage ment gestudeerd. Ik hoop dat ik die kennis kan gebruiken als producent.' En met deze film? Ismail:'We zijn aan het proberen om hem op filmfestivals te laten draaien. We hebben contact gehad met Jan Doense van het Festival van de Fantastische Film. Hij heeft toegezegd de film te zullen zien.' Door wie zouden jullie je het liefst de stuipen op het lijf laten jagen? Ismail:'Door Robert De Niro, echt een geweldige acteur.' En als jullie volgende film een liefdesverhaal wordt? Jasper:'Dan zou ik graag Nicole Kidman willen casten. Zij is zo veel zijdig. En Leonardo DiCaprio. Hem heb ik net gezien in The Aviator. Hij speelt fantastisch.' 1' jaargang nummer 62 - februari 2005 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Esther Boersma Frank de Neeve Frank Smit Dirk de Lille Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 E-mail: hfn@worldonline.nl Vormgeving René Gleusteen Schelpenhoek 156 1112 DM DIEMEN Telefoon: 06-54315736 Fax 020-4166375 Email: rgvorm@euronet.nl Drukwerk Young Media Group BV Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van controlled circu- lation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewer- Bioscoopcxploitanten (NVB) en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters (ANF). Overige geïnteresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Dit kost 30,- (exclu sief BTW) voor zes exemplaren. Abonnementen zijn aan te vragen via 02O6793843. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindre- worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bij drage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofd sponsor) Nationale Bioscoopbon Action Sign Compeso GmbH Digital Genius Huizcnga Group Jean Mineur Mediavision B.V. Jimmy's Product Popcorn Marcel van Wichem NICAM Paradiso Entertainment Nederland B.V. Scrcenvision Nederland B.V. Stichting Bio-Kinderrevalidatie Stichting BREIN Stichting Filmtransport/Filmcentrale Nieuwegein B.V Ticket International Software Trading Tix\Ya\ United International Pictures B.V. Warner Bros. (Holland) B.V. Young Media Group B.V.

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 32