Acht manieren om uw rij weg te werken feature Als je in een zaal films vertoont, verkoop je tickets. Of het nu om filmhuis Sneek, Pathé Helmond of het Filmfestival Rotterdam gaat. De ticketmarkt is in beweging, omdat nieu we pakketten grotere functionaliteit bieden, onder meer op het gebied van Internetverkoop en klantenkaarten. Nederlandse bioscoopexploitanten kijken echter vaak niet verder dan de software en het softwarehuis dat ze kennen. Tijd dus voor het grote Holland Film Nieuws ticketsoftware- overzicht, met alle ons bekende systemen. Door Frank de Neeve 'Er werken hier nogal wat IT-ers en die hebben precies naar onze wensen zelf een kassasysteem gebouwd, dat ook alle andere administratie doet.' Benieuwd naar waar de bioscopen bij mij in de buurt mee werken, was ik bij Filmhuis Lumen in Delft terechtge komen. Hun zelfgebouwde systeem Lola bleek geen simpel programma tje te zijn: het kan borderellen aanma ken, faxen naar distributeurs, rappor teren naar kantoor en kaartjes aanma ken, compleet met een grafische opdruk van de film. Sinds kort dan, want daarvoor werkte Lumen nog gewoon met een rol kaartjes, bij veel bioscopen alleen nog in gebruik als noodoplossing bij een stroomstoring. De andere bioscopen in Delft, die worden geëxploiteerd door Merral Theaters, werken met Beep!. Dat is een kassasysteem dat tevens mogelijk heden biedt voor home ticketing en mobile ticketing, oftewel toegangsbe wijzen via de mobiele telefoon. De Delftse situatie illustreert dat ver- Foto's Frank de Neeve. HOLLAND FILM NIEUWS - 7

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 7