Onbeperkt naar Pathé Pathé start test in Groningen achter de schermen Ook bij Pathé is men bezorgd over de daling van het bioscoopbezoek. Maar men is niet bij de pakken neer gaan zitten en werpt nu een nieuw middel in de strijd tegen verdere afkalving van het bezoek: Pathé Unlimited. ONBEPERKT NAAR DE FILM 11 Door Jeroen Huijsdens 'Pathé Unlimited is een abonnement waarmee je onbeperkt naar de bios coop kunt. Je krijgt toegang tot alle reguliere voorstellingen van alle films, op alle dagen op alle tijdstippen', zo vat Hajo Binsbergen, senior manager marketing concessions van Pathé, het concept samen. In ruil voor deze ongelimiteerde toegang tot alle bios coopfilms betaalt de klant een vast maandbedrag van 17,50. Binsbergen:'In eerste instantie ga je een proefabonnement aan voor vier maanden. Dat kun je verlengen. Dan ga je een contract aan voor onbepaal de tijd, met een opzegtermijn van een maand.' Pashouder Om een Pathé Unlimited abonnement te activeren gaat de klant naar de bioscoop. Daar moet men zich legiti meren, wordt er een pasfoto gemaakt en dient er een handtekening te wor den gezet. Dan kan het abonnements geld maandelijks van de rekening worden afgeschreven. De houder ont vangt vervolgens een pas die is voor zien van barcode, pasfoto en handte kening. Daarmee moet een entreebe wijs voor een voorstelling worden afgehaald. Met deze aanpak wordt voorkomen dat de bioscoop een verzamelplek wordt van hanggroep jongeren. De bezoeker moet als het ware actief blijven om optimaal van het voordeel te kunnen genieten: mocht hij meerdere films willen zien, dan moet hij elke keer even langs de kassa. Test Op 7 april startte Pathé in Groningen met de test die moet laten zien of dit instrument in de strijd tegen de dalen de bezoekcijfers effectief is. Als de test goed uitpakt, zal het ook in ande re multiplexen worden geïntrodu ceerd, maar niet per sé in alle Pathé theaters. Binsbergen: 'Het is met name iets dat succesvol kan zijn in een mul tiplex.' Pathé richt zich namelijk op de frequente bezoeker en die moet wel elke week echt een nieuw aanbod tege moet kunnen zien. 'Je kunt met je abon nement wel terecht in alle Pathé thea ters, maar we ver kopen het niet over al', benadrukt Binsbergen. Distributeurs Het systeem vraagt natuurlijk om een nauwkeurige afstem ming met filmdistri buteurs. Die ontvan gen immers een pro centuele afdracht per verkocht entree bewijs. 'Ze hebben positief gereageerd, met name omdat ze het gevoel hebben dat er op dit moment in de markt een belangrijk initia tief nodig is om de boel weer op gang te krijgen. Elk initiatief dat potentieel meer omzet gaat genereren, wordt toegejuicht', aldus Binsbergen. Nieuw is het principe van ongelimi teerd bioscoopbezoek tegen een vaste prijs niet. In Frankrijk wordt het door Pathé al enkele jaren toegepast. Daar is het een groot succes. Binsbergen: 'Wij weten uit ervaring dat mensen gemiddeld 44 keer per jaar gebruik maken van de pas. Dat baseren we op cijfers uit Frankrijk. Wij verwachten in Groningen onge veer 1.500 passen te kunnen wegzet ten. Als de houders daarvan allemaal 44 keer per jaar naar de bioscoop gaan, dan zijn dat wel 66.000 bezoe ken per jaar.' PATHE HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 11