Een buitenbeentje een missie met Nederlandse films in aantocht Het schnitzelparadijs Famous Last Words De griezelbus in productie Op 12 oktober verschijnt er weer een nieuwe film uit de stal van Bos Bros. Film-TV Productions, Het paard van Sinterklaas. Het belooft weer een echte familiefilm te worden. Dit keer over een zevenjarig Chinees meisje dat voor het eerst Sinterklaas viert. Het is het speelfilmdebuut van regisseur Mischa Kamp. 15-05-05 Marokko sivingt, distributeur 1 more film 15-05-05 Confituur, distributeur Inspire Pictures 29-06-05 De Kameleon 2, distributeur Independent Films juli Zwarte zwanen, distributeur A-film Distribution 14-07-05 ZOOP in Afrika, distributeur Independent Films 18-08-05 Zielen van Napels, distributeur 1 more film 01-09-05 Het schnitzelparadijs distributeur Independent Films 08-09-05 Joyride, distributeur Moonlight Film Distribution 29-09-05 Leef!, distributeur A-film Distribution 06-10-05 Johan, distributeur UIP 12-10-05 Het paard van Sinterklaas, distributeur Warner Bros. 12-10-05 Piet piraat en de betoverde kroon, distributeur Independent Films 17-11-05 Kruistocht in spijkerbroek, distributeur Inspire Pictures 07-12-05 De griezelbus, distributeur Warner Bros. Door Lucia Alleman Het paard van Sinterklaas is gemaakt naar een origineel scenario van Tamara Bos. Hoofdpersoon is Winky, een Chinees meisje, dat naar Nederland komt, waar haar vader sinds twee jaar een restaurant heeft. Helemaal nieuw in een vreemd land, in een vreemde klas, voelt Winky zich verloren. Ze sluit vriendschap met pony Saartje. Maar Saartje is al op leef tijd en zal het niet lang meer maken. Dan vestigt Winky haar hoop op Sinterklaas. Na afloop van de opnamen spreken we met regisseur Mischa Kamp. Is Het paard van Sinterklaas een jeugdver- sie van het moderne multiculturele drama? Mischa Kamp:'Winky kijkt inderdaad gek aan tegen onze gewoontes. Het is ook een beetje raar om een wortel in je schoen te stop pen. In die zin kun je spreken van een Mischa Kamp en hoofdrolspeelster Ebbie Tam. Foto Victor Arnolds. multicultureel verhaal. Maar het is vooral Winky d'r verhaal. Ik vind het meer een sprookje. In sprookjes heb je ook vaak buitenstaanders. En hoewel Winky een buitenbeentje is, redt ze zich uitstekend. Ze heeft echt een wil en een missie .'Wat is de rol van de Marokkaanse koerier (Mamoun Elyounoussi)? 'Samir brengt de maaltijden rond. Hij is charmant en erg leuk met Winky. Langzamerhand worden ze bondge noten.' Gezocht Betty Schuurman en Jan Decleir spelen belangrijke rollen als de houders van pony Saartje. Jan Decleir speelt zelfs een dubbelrol. Hij is ook Sinterklaas. Winky wordt gespeeld door de elfjarige Ebbie Tam. Hoe heb je haar gevonden? 'We hebben advertenties geplaatst in een Chinese krant, in Chinese restaurants en bij Chinese scholen. Het liep heel moeizaam. Chinezen vormen een erg gesloten gemeenschap. Die kwamen niet in hordes op onze oproep af. Uiteindelijk heb ik toch wel 80 Winky's gezien. Maar Chinese kinderen zijn heel timide en ingeto gen, helemaal niet outgoing. Uiteindelijk wil je toch een meisje dat op een paard kan zitten en het zo'n hele draaiperiode volhoudt. Ze moest dus heel fysiek zijn.' Kamp was vooral onder de indruk van Ebbies stem.'Ebbie had niet zon kinderpiepstemmetje. Dat was heel belangrijk, want in een voice over vertelt Winky over haar belevenissen. En ze was ook lekker stout en levendig.' De filmopnamen vonden plaats van januari tot in maart. De meeste opnamen waren buiten, op locatie in Wijk aan Zee. Het weer zorgde natuurlijk voor verrassingen. Begin maart viel er opeens sneeuw. Kamp:'We hebben inder daad in de sneeuw gefilmd, omdat het zo mooi was. En we konden die draaidag niet missen. Het gaat om de scène dat Winky op school komt nadat haar paardje Saartje is overleden. Winky wordt getroost door een vriendinnetje. In de scènes die een paar dagen later spelen, is de sneeuw weg.' Nu breekt voor Mischa de montageperiode aan. 'Heel spannend, omdat je een film eigenlijk in de montagekamer maakt. Maar ik heb net van mijn editor gehoord dat het er allemaal prima uitziet.' Op 16 maart zijn de opnamen gestart van Het schnitzel paradijs, een komedie over de achttienjarige Marokkaanse jongen Nordip. Omdat hij goed kan leren, verwacht iedereen veel van hem. Maar Nordip wil hele maal niet aan die verwachtingen voldoen. Hij neemt een baantje als afwashulp in het Van Der Valk-achtige motel De Blauwe Gier. Daar wordt hij smoorverliefd op Agnes, het nichtje van de eigenaar. De regie wordt gevoerd door Martin Koolhoven. De belangrijkste rollen zijn voor Bracha van Doesburgh,Tygo Gernandt, Mohammed Chaara en Mimoun Oaissa. De rol van Nordip wordt gespeeld door Mounir Valentyn, die zijn speelfilmdebuut maakt. De film wordt 1 september 2005 door Independent Films uitgebracht. Dick Maas wordt de regisseur van Famous Last Words, de nieuwe film van Shooting Star Filmcompany (Kruimeltje, Pietje Bell). Het scenario van deze misdaadkomedie is van Simon de Waal, schrijver van Baantjer en Lek. De film gaat over twee jongens die ontdekken dat er geld te verdienen is met videotestamenten. Een maffiabaas, die op het punt staat te overlijden, biecht al zijn misdaden op. Maar als hij toch niet het loodje legt, wil hij de jon gens de mond snoeren. De hoofdrollen in Fatnous Last Words worden gespeeld door Thomas Acda, Paul de Munnik, Katja Schuurman en Thekla Reuten. De opnamen moeten eind van dit jaar starten. Willem Nijholt en Angela Schijf gaan de hoofdrollen spe len in de jeugdfilm De griezelbus. De film is gebaseerd op de populaire kinderboekenreeks van schrijver Paul van Loon. De film gaat over de elfjarige Onnoval die de Duivel een fantasieverhaal verkoopt waarin hij zijn grote rivaal Rollo naar de hel verwenst. Wanneer Liselore hem laat inzien dat het een slechte actie was, moeten zij alles in het werk stellen om het verhaal terug te halen. De regie is in handen van Pieter Kuijpers. Producent Burny Bos schreef het scenario. De jeugdfilm wordt 7 december uitgebracht door Warner Bros. 26 HOLLAND FILM NIEUWS HOLLAND FILM NIEUWS - 27

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 28