teasers 48 Sin City (2 juni) Regie: Robert Rodriquez en gastregisseur Quentin Tarantino. Cast: Bruce Willis, Benicio delToro,Jessica Alba, Brittany Murphy en vele anderen. De must-see film van 2005! De gewelddadige futuristische strips van Frank Miller komen tot leven. Sin City wordt geteisterd door criminelen, corrupte agenten en sexy vrou wen. Sommige zoeken wraak, sommige verlossing en ande re beiden. UNITED INTERNATIONAL PICTURES Na een paar prima releases in de eerste maanden van het jaar brengen we in de komende Holland Film Nieuws peri ode slechts één film uit (maar wat voor een!). Die 'rustige' periode kunnen we mooi gebruiken voor de voorberei ding van de vele films die we in de tweede helft van het jaar uit zullen brengen. Madagascar, UIP Madagascar (16 juni) Regie: Eric Darnell. Stemmen: Chris Rock, Ben Stiller, Jada Pinkett Smith, David Schwimmer, Jason Alexander, Sacha Baron Cohen (AH G.) DreamWorks Animation is er weer in geslaagd met een hilarische computeranimatiefilm voor jong en oud te komen, die zo mogelijk nog leuker is dan Shrek. De film vertelt het verhaal van vier verwende dieren in (uit!) de Central Park Zoo van New York: Alex de Leeuw -de koning van de stadsjungle- is er de hoofdattractie. Hij en z'n beste vrienden Marty de Zebra, Melman de Giraf en Gloria het Nijlpaard brengen hun hele leven al door in paradijselijke gevangenschap Voor Marty is goed niet goed genoeg en hij begint zo lang zamerhand nieuwsgierig te raken naar de wereld buiten de dierentuin.Met de hulp van een groepje listige pinguins weet hij te ontsnappen. Alex, Melman en Gloria gaan hem achterna, maar voordat ze in de stad uit de band kunnen springen, worden ze gegrepen, in kisten gepakt en naar Afrika verscheept door goed bedoelende mensen die den ken dat ze bevrijd moeten worden van de stress van het NewYorkse leven. De bijdehante pinguins saboteren het schip en Alex, Marry, Melman en Gloria spoelen aan op het exotische eiland Madagascar. Nu moeten de geboren New Yorkers erachter zien te komen hoe in het wild te overleven en ontdekken ze wat de zin 'it's a jungle out there' betekent. Ongetwijfeld één van de grootste films van dit jaar. WARNER BROS. De man met het sufste beroep van de hele wereld heb ik onlangs in Lapland ontmoet. Hij gaat in Santa Claus Village, nabij de poolcirkel, verkleed als Kerstman de hele dag op de foto met toeristen. Hoe komt die 's avonds thuis? 'Dag schat (mevrouw Claus), hoe was je dag?"Veel toeristen'. Er komt een dag dat we lezen over het neermaaien van twaalf Japanners, gevolgd door een zelfmoord van de Kerstman, 'Bowling for Santa Claus', zullen we maar zeggen. Een heel wat minder suf beroep heeft Michael Caine die een oude archeoloog speelt in Around the Bend (19 mei), een juweeltje van een film die we onder ons Wip label zul len uitbrengen. Niet veel later verblijden we de wereld met House ofWax (26 mei) met onder andere Paris Hilton (wat voor beroep oefent zij eigenlijk uit?). Deze remake belooft griezelig veel goeds, volgens het aloude principe wordt iedereen op zijn beurt afgeslacht, om vervolgens als wassen beeld tentoongesteld te worden. De man met een heel ander beroep is natuurlijk Bruce Wayne. Deze parttime vleermuis, vertolkt door Christian Bale, in Batman Begins zullen wij 16 juni uitbrengen. Dit is de prequel van alle vorige en zal zoals eerder gemeld, een actiefilm met een scherp randje zijn. Verder met onder andere Liam Neeson, Morgan Freeman, Michael Caine en onze eigen Rutger Hauer. Ook een prachtig beroep is die van directeur van een snoepfabriek. Charlie and the Chocolate Factory brengen wij in de derde week van juli uit in twee taalversies. Met in de hoofdrol Johnny Depp als Willy Wonka en onder regie van Tim Burton, wordt dit een van de grote successen van deze zomer! Maar het allermooiste beroep is toch wel exploitant van een bioscoop. Al die prachtige films, al dat beleefde, mobielloze publiek dat in grote getale zijn geld komt bren gen om naar binnen te mogen. Het wordt een fantastisch voorjaar, zoveel is zeker. Batman Begins, Warner Bros. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 48