Handje schudden bij de nieuwste films Cinema Expo De belangrijkste landelijke contactdagen in de bioscoopwe reld vinden natuurlijk niet plaats in Zeist of Almere, maar eind juni in de RAI tijdens Cinema Expo. Hoewel sommigen er komen voor de sprekers op de seminars en anderen de beurs- vloer aflopen op zoek naar nieuwe stoelen of speakers, is het toch de beste plek om je Nederlandse collega's weer eens de hand te schudden en samen een colaatje te drinken. Maar wat is er dit jaar te zien op de Expo? Door Frank de Neeve Sommigen vinden Cinema Expo genoeg de moeite waard om er voor uit Finland of Albanië te komen, maar wij zijn spekkopers met de op twee na belangrijkste vakbeurs van de bios coopwereld gewoon in onze achter tuin. Veel Nederlandse exploitanten kijken uit naar de nieuwe films die er gedraaid zullen worden, hopend dat deze blockbusters het lopend jaar nog een beetje goed kunnen maken. Anderen hopen, in het gedruis van Europese exploitanten, toch vooral de collega van een paar steden verderop weer eens tegen te komen. Maar wat is er nou echt te zien op Cinema Expo? Natuurlijk worden er weer prijzen uitgereikt, zoals aan de geestelijk vader van Wallace en Gromit, de Britse animatiefilmer Nick Park. Waarschijnlijk zal dan ook een exclusieve preview van materiaal van de komende bioscoopfilm van het duo Wallace Gromit te zien zijn: The Curse of the Were-Rabbit. 3D Iedereen kijkt reikhalzend uit naar de demonstraties van 3D, gebaseerd op digitale projectie, waarin sommigen zelfs een keerpunt van de barre tijden in de branche zien. Het is dan ook niet niks. Filmmakers als George Lucas en James Cameron hebben al hoog van de toren geblazen dat de toekomst van de bioscoop, en zeker hun toekomst als filmmakers, in 3D ligt. Misschien is het wel het extra duwtje dat Nederlandse exploitanten nodig hebben, om eindelijk te investe ren in digitale projectie. Ook IMAX heeft een 3D-variant ontwikkeld, waarbij films zelfs achteraf nog tot de derde dimensie kunnen worden gewekt. De recente opening van Pathé IMAX in de bioscoop die het dichtst bij de RAI ligt, lijkt dan ook een strategi sche meester zet van het IMAX-concern. Sony Op de beurs- vloer verwach ten we veel van hetzelfde: stoelen, spea kers en pop corn, nèt even anders dan vorig jaar. Natuurlijk zal het weer wat meer digitale cinema zijn wat de klok slaat, waarbij vooral de ont wikkelingen van fabrikanten zoals Sony die niet van de inmiddels bekende Texas Instruments chiptech- nologie gebruik maken, nieuwsgierig maakt. Sony houdt op dinsdag een presentatie van haar prototype 4K- projector. Eerdere berichten waren dat die alleen kleine schermen aan kan, doch wellicht is dat intussen ver beterd. De seminars, altijd een van de aardig ste onderdelen van Cinema Expo, focussen dit jaar wederom op pirate rij en de overgang naar digitale pro jectie. Met interessante sprekers is een hoop te winnen, maar eigenlijk is daar de laatste jaren genoeg over gezegd. Wellicht dat de bekendmaking op de beurs door DCI van de stan daards voor digitale cinema het vol gend jaar niet meer nodig maakt te praten over de aanstaande omwente ling, aangezien die dan al in volle gang is. Wallace Gromit: The Curse of the Were-Rabbit. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 3

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 12