Wij leveren wat wij beloven! COMPESO' COMPESO maakt het verschil! Digitale Star Wars slaat aan techniek Ticket-Zcombikassas Bar-Zfastlane-kassa's Bioscoop- en centraal beheer Programmatie- software Productbeheer Tijdregistratie/dienst- planning Monitorinformatiesystemen Telefoon reserveringssysteem Internet-Online-Ticketing Afhaal- en verkoopautomaten Bonus CRM meer dan 300 installaties betrouwbaar Time to WIN - met de succesvolle productlijn WinTicket bieden wij u, samen met onze partner digitalgenius, het optimale systeem voor elke toepassing en op maat van uw budget. Waar wacht u nog op? Ontmoet ons op Cinema Expo, Stand 199/200 'Buitenaards ingestraalde digitale kopie' stond tijdens de release van Star Wars op de site van bioscoop CineMec in Ede te lezen. Ze zijn daar dan ook maar wat trots op de nieuwe digitale projector, die speciaal voor de release van Star Wars is geïnstal leerd. 'Het ziet er fantastisch uit,' glundert exploitant Gerben Kuipers een week na de release, 'het beeld is scherper en ook de kleur is anders dan film. Ik had vaker digita le projectie gezien, maar Star Wars is toch weer een hoofdstuk apart.' COMPESO GrnbH Breslauer Strasse 6 D-41460 Neuss Tel. +49(0)2131/12 47 90 Fax+49(0)21 31/124 79 79 sales compeso.com COMPESO GmbH Carl-Zeiss-Ring 9 D-85737 Ismaning Tel. +49(0)89/96 97 97 0 Fax+49(0)89/96 97 97 97 www.compeso.com Door Frank de Neeve Ook de bezoekers van CineMec kunnen het digitale beeld volgens Kuipers waarderen.'Op de premièreavond hadden we ook een 35mm-kopie en hebben we als test voor de digitale voorstelling een toeslag geheven. Maar men ging toch voor het nieuwe, op moeders met kinde ren na. Die zijn al blij als het beweegt en zeiden van dat geld liever een ijsje te kopen.' Kuipers heeft de projector voor een jaar geleasd, om ervaring op te doen met de technologie. Dat heeft meteen zijn vruchten afgeworpen. 'Ik heb meer ventilatie in de cabine aan moeten laten leggen, want dat ding geeft veel meer hitte af dan een gewone projector.' Hij vindt het echter nog te vroeg om te kunnen zeggen of de digitale projector invloed heeft op de bezoekerscij- fers. In Arnhem, waar Star Wars analoog draaide bij Minerva en digitaal bij Jogchem's Theaters, had de digitale kopie volgens Ron Sterk van Minerva geen effect op de bezoe- kerscijfers. 'Ik heb bij Star Wars geen marktverschuivin- gen kunnen zien die voortkomen uit digitaal.Totaal niet. En ik vermoed ook niet dat dat gaat gebeuren. Wij wach ten dan ook gewoon de ontwikkelingen met betrekking tot digitaal in Amerika af.' In Utopolis Almere, waar men al wat langer digitaal draait, heeft Star Wars boven verwachting gedraaid. Het concern had dan ook full colour in dagblad Metro gead verteerd dat Almere het enige theater is dat niet alleen de film digitaal draait, maar ook een THX-certificering heeft. Dat heeft volgens distributeur Fox mensen tot uit Den Haag getrokken. 'De combinatie digitaal en THX spreekt veel die-hard fans aan,' aldus Peter Isaak van Utopia. 'We kregen zelfs mails doorgestuurd van THX van mensen die hen hadden gemailed hoe goed het er uit zag.' Kinoton, Dolby en Barco verzorgden de digitale première van Star Wars in Duitsland. 14 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 13