Angela Schijf:'Volwassenen denken vaak veel te moeilijk over dingen* Diep Nederlandse films in aantocht Het woeden der gehele wereld Ik omhels je met 1000 armen in productie Na haar indrukwekkende rollen in Ik ook van jou. De ordening en Van God los duurt het nog even voor we Angela Schijf weer kunnen bewonderen op het witte doek. Zeven december komt daar verandering in. Dan is ze namelijk te zien in de langverwachte verfilming van De griezelbus, naar de boeken van de populaire Paul van Loon. De regie is in handen van Pieter Kuipers. 22 23 29-06-05 De Kameleon 2, distributeur Independent Films 14-07-05 Zwarte zwanen, distributeur A-film Distribution 14-07-05 ZOOP in Afrika, distributeur Independent Films 21-07-05 Piet piraat en de betoverde kroon, distributeur Independent Films 18-08-05 Zielen van Napels, distributeur 1 more film 01-09-05 Het schnitzelparadijs, distributeur Independent Films 08-09-05 Joyride, distributeur Moonlight Film Distribution 29-09-05 Leef!, distributeur A-film Distribution 06-10-05 fohan, 12-10-05 Het paard van Sinterklaas, distributeur Warner Bros. 13-10-05 Knetter, distributeur A-film Distribution 20-10-05 Eilandgasten, distributeur A-film Distribution 10-11-05 Guernsey, distributeur 1 more film 07-12-05 De griezelbus, distributeur Warner Bros. januari 2006 Ik omhels je met 1000 armen, distributeur A-film Distribution 09-03-06 Het woeden der gehele wereld, distributeur UIP 06-04-06 Sportman van de eeuw, distributeur UIP tba Kruistocht in spijker broek, distributeur Inspire Pictures Door Marije Sietsma Dit is alweer de derde keer in een rij dat je met Pieter Kuipers werkt. Dat is vast geen toeval. 'We werken lekker samen, dat is eigenlijk alles wat het is. Ik heb voor het eerst met Pieter samengewerkt bij Van God los. Dat was een heel bijzon der project. In een heel vroeg stadium werden de acteurs bij de film betrok ken. Onze input is zelfs gebruikt tij dens het bewerken van het script. Pieter staat enorm achter zijn acteurs. Hij geeft heel veel informatie over de rol, maar laat je tegelijkertijd ook vrij. Hij heeft een "alziend" oog en je kunt blindelings op zijn oordeel vertrou- Angela Schijf in De griezelbus. Foto Victor Arnold. wen. Hij zegt het namelijk ook als het beter kan, of anders, of gewoon goed is.Toen we De ordening maakten hebben we de Van God fos-samenwerking kunnen verdiepen, simpelweg omdat mijn rol groter was.' En nu De griezelbus. 'Ja, nu De griezelbus. Daarin heb ik als Zuster Ursula een heel bescheiden rol hoor. Mijn aandeel speelt zich af in het kasteel waar de kinderen terechtkomen tijdens hun schoolreisje, het huis van Graaf Vlapono (Willem Nijholt; red.). Ik ben min of meer zijn assistente. Ook nu was het weer heerlijk om met Pieter te werken. Hij weet altijd dingen uit je te halen waarvan je niet wist dat je ze in je had. Ik zie dat ook gebeuren bij andere acteurs waarmee hij werkt. Bijvoorbeeld bij de kinderen waarmee hij nu werkt voor De griezelbus.' Hoe was het om met kinderen samen te werken? 'Dat had ik nog nooit eerder gedaan, maar het was erg leuk en heel spannend. Konden wij maar zo aan het werk gaan.Volwassenen denken vaak veel te moeilijk over dingen. Kinderen zijn zo ontzettend puur, zo intuïtief. Pieter schetst heel duidelijk een situatie en vervolgens reageren ze daarop. Niets meer en niets minder, en dat is gewoon goed.' Is acteren in een kinderfilm heel anders dan voor volwassenen? 'Filmen is filmen. Wat dat betreft was spelen in De griezelbus hetzelfde als in Van God los. In beide gevallen ben je heel geconcentreerd en serieus aan het werkje moet kinderen ook niet voor gek verklaren; alsof je voor hen minder je best zou hoeven doen.' Zal de film uiteindelijk net zo griezelig wor den als de boeken? 'Het is heel moeilijk om in dit stadium daarover iets te moeten zeggen. Ik heb alleen mezelf en Willem Nijholt gezien; helemaal geschminkt en toegetakeld. En de locatie waar we draaiden natuurlijk: een schitterend vervallen kasteel. Volgens mij goede ingrediënten voor een hele leuke film. En het is zeker wel de bedoeling dat het griezelen wordt!' Eind mei zijn in Praag de opnamen van start gegaan van Het woeden der gehele wereld, de verfilming van het gelijknamige boek van Maarten 't Hart. De film gaat over de jeugdjaren van Alex Goudveyl die zich afspelen tussen 1940 en 1960. Het is ook het verhaal van een moordzaak waarin de hoofdpersoon verwikkeld raakt. De film wordt geregisseerd door Guido Pieters en gepro duceerd door Rob Houwer. De hoofdrol wordt gespeeld door de nieuwkomer Maarten Heijmans. Andere belangrij ke rollen zijn voor Cees Geel, Frank Lammers, Esther Waij, Kim Pieters en Hugo Haenen. United International Pictures brengt de film vanaf 9 maart 2006 in de bioscoop. Afgelopen maand zijn ook de opnamen begonnen van een andere boekverfilming, te weten Ik omhels je met 1000 armen. De film, naar het boek van Ronald Giphart, wordt geregisseerd door Willem van de Sande Bakhuyzen, van wie we later dit jaar ook Leeft nog kunnen verwach ten. Tijn Docter en Carice van Houten nemen de hoofd rollen voor hun rekening. Zij worden bijgestaan door Halina Reijn,Tygo Gernandt en Johnny de Mol. In de film gaan Giph, een schrijver, en zijn vriendin Samarinde met hun vriendengroep naar Spanje op vakan tie. Daar komt de relatie tussen Giph en Samarinde onder druk te staan. Het strijdpunt is haar afwezigheid tijdens het ziekbed van zijn moeder. De film is een productie van IdtV Film in coproductie met de Vara. A-film Distribution brengt de film in het voor jaar van 2006 uit in de bioscoop. Regisseur Simone van Dusseldorp is begonnen aan haar speelfilmdebuut. Het scenario van de film Diep, waar de opnamen inmiddels van zijn gestart, is gebaseerd op het boek Het leven bestaat niet van Hendrickje Spoor. Tamara Bos schreef het script. De hoofdrol wordt vertolkt door Melody Klaver. Monic Hendrickx speelt een van de ande re rollen. Diep wordt eind 2005 uitgebracht in de bioscoop door 1 more film. HOLLAND FILM NIEUWS HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 20